Widal.plSpołeczeństwoInternet zmienia świat! Grupa z Reddit adoptuje goryle!

Internet zmienia świat! Grupa z Reddit adoptuje goryle!

Inwestorzy z grupy WallStreetBets (WSB) udzielający się na portalu Reddit adoptowali w ciągu kilku dni około 3500 goryli wpłacając pieniądze na ich utrzymanie. To użytkownicy tego forum są odpowiedzialni między innymi za giełdowe wzrosty i spadki  przy okazji notowań spółki GameStop. W efekcie ich działań wielkie spółki zaczęły tracić miliardy dolarów, a mali inwestorzy zarabiać miliony.

dr Tara Stoinski, prezes Dian Fossey Gorilla Fund International, organizacji na rzecz ochrony zagrożonych goryli górskich stwierdziła, że to piękny gest ze strony Internautów i nie spodziewała się takiego gestu ze strony użytkowników forum Reddit.

„Oni naprawdę zmieniają świat na lepsze. Można śmiało powiedzieć, że społeczność inwestorów z forum Reddit, to nie grupa, po której byśmy się tego spodziewali, ale zdecydowanie zaskoczyli nas swoją decyzją. I to pozytywnie.”

Małpy razem silne

Nie wiadomo jak zaczęła się inicjatywa wpłacania funduszy przez użytkowników na fundację Dian Fossey Gorilla Fund International. Można podejrzewać, że pomysł ten ma jakiś związek z powiedzeniem, które jest bardzo popularne wśród użytkowników forum. “Apes Together Strong” czyli “małpy razem silne” to motto pochodzące z filmu “Planeta Małp”. Powtarza się ono w wielu postach użytkowników forum. Członkowie również często używają emoji goryli w swoich wiadomościach.

Adopcja goryli na masową skalę rozpoczęła się, kiedy członek społeczności WSB napisał, że przesłał darowiznę na fundację Dian Fossey. Post cieszył się dużą popularnością, a pozostali użytkownicy Reddit wzięli z niego przykład.

Redditowi inwestorzy

Wielcy inwestorzy chcieli zarobić na spadku wartości akcji GameStopu. Kiedy oni skazywali GameStop na bankructwo, miliony mniejszych inwestorów doprowadziło do gigantycznego wzrostu wartości spółki poprzez kupowanie jej akcji. W efekcie wielcy zaczęli tracić miliardy dolarów, a mali zarabiać miliony.

Wydarzenia z końca stycznia nazywane są redditową rewolucją, gdyż drobni nabywcy walorów GameStop są związani z portalem Reddit.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Ksiądz gwałcił i okaleczał 12-letnią dziewczynkę co piątek! Nastolatka chciała rzucić się pod ciężarówkę

Koszmar nastolatki ponawiał się co piątek. Co więcej duchowny lubił ciąć swoją ofiarę nożem i grozić śmiercią. Dziewczynka zmagała się ze swoim horrorem przez półtora roku. Najbardziej zaskakuje w tym wszystkim to, że ksiądz pozostaje na wolności.

Koronawirus w Polsce: kolejny rekord zarażeń w Polsce w tym roku!

Dzisiejszy raport z 18 marca odnośnie koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi 27 278 nowych przypadków. Zmarło 256 osób.

Od soboty kolejny lockdown w Polsce! Kolejne Święta w zamknięciu i co jeszcze?

Wczoraj w Polsce liczba nowych zakażeń przekroczyła próg graniczny 25 tysięcy. W związku z tym sytuacja zrobiła się naprawdę niebezpieczna. Co więcej zaistniałą sytuacje skomentował prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z Siłami Zbrojnymi. Mimo, że Andrzej Duda był mocno krytykowany za swoją małą aktywność to postanowił się wypowiedzieć.