Widal.plKoronawirusTo nie żart! Godziny dla seniorów wracają!

To nie żart! Godziny dla seniorów wracają!

Godziny dla seniorów wracają i to nie jest ponury żart. Jeden z najdziwniejszych pomysłów rządu, powraca i tym razem będzie trwał dwie godziny dziennie. Ogłosił to Mateusz Morawiecki, argumentując to walką z pandemią koronawirusa.

Godziny dla seniorów już obowiązywały wcześniej. Tylko ludzie powyżej 65. roku życia mogli robić zakupy pomiędzy godziną 10-11. Tym razem czas został wydłużony.

Nowe godziny dla seniorów

Godziny dla seniorów było mocno krytykowane przez właścicieli sklepów i sprzedawców. Często bywało, że emeryci nie pojawiali się w wyznaczonych godzinach i sklepy były wtedy puste. Dopiero później pojawiali się seniorzy i przez to był większy ruch w sklepach. Skutek był odwrotny od zamierzonego.

To nie nauczyło rządu Zjednoczonej Prawicy i już wiemy, że od 15 października (czwartek) wracają godziny dla seniorów. Będą obowiązywać między 10 a 12.

Dążymy do ustabilizowania sytuacji, aby dynamika wzrostu zachorowań była malejąca. Kolejnym celem jest utrzymanie gospodarki na normalnych obrotach, przy wprowadzaniu obostrzeń. Najbardziej wrażliwe branże nadal będą miały nałożone ograniczenia, ale strategia zakłada, by nie doprowadzić do zamknięcia gospodarki, jak miało to miejsce w marcu

– zapewnił premier Mateusz Morawiecki

Dziś znów padł rekord zakażeń

Dzisiejszy raport z 10 października odnośnie koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi 5300 nowych przypadków i 53 zgony.

Mamy 5 300 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (816), małopolskiego (631), kujawsko-pomorskiego (554), śląskiego (412), łódzkiego (411), pomorskiego (362), wielkopolskiego (360), podkarpackiego (347), lubelskiego (251), dolnośląskiego (242), świętokrzyskiego (218), podlaskiego (172), zachodniopomorskiego (152), opolskiego (141), lubuskiego (121), warmińsko-mazurskiego (110).

Z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 49 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 121 638/2 972 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zobacz także:

Od dzisiaj maseczki obowiązkowe w przestrzeni publicznej! Jakie kary grożą za chodzenie bez niej?

Od dzisiaj maseczki zakrywające usta i nos są obowiązkowe w przestrzeni publicznej! Wynika to z wprowadzenia przez rządu strefy żółtej na cały kraj. Za nieprzestrzeganie przepisów grożą surowe kary.

Michel Moran trafił do więzienia. Poręczył za niego Aleksander Kwaśniewski?

Michel Moran trafił do więzienia. Ulubieniec Polaków trafił za kratki. Wydaje się, że nikt kto ogląda TVN i jest na bieżąco z osoba kucharza nie podejrzewałby go o taki czyny.

Zamknięcie szkół 20 października? Ministerstwo zabrało głos w sprawie

Zamknięcie szkół 20 października. W ostatnim czasie właśnie taka informacja pojawiła się w mediach. Decyzja o zamknięciu szkół w czasie gdy dzienny przyrost zakażeń przekracza kilka tysięcy jest kolejnym, nieuniknionym krokiem.