Widal.plKoronawirusDoradca WHO powiedział, kiedy wrócą koncerty i imprezy sportowe

Doradca WHO powiedział, kiedy wrócą koncerty i imprezy sportowe

Wiele krajów powoli stara się wracać do normalności, ale póki co zapowiada się, że będzie to długotrwały proces. Doradca WHO w rozmowie z “New York Times” powiedział, kiedy powinny wrócić imprezy masowe.

Organizatorzy koncertów, czy imprez sportowych na swoje działania muszą jeszcze sporo zaczekać. Optymizmem może napawać jednak powrót do pracy w biurach, fabrykach i restauracjach.

Niektóre segmenty gospodarki, takie jak budownictwo, produkcja w fabrykach albo praca biurowa, w których możliwe jest zachowanie rygoru, będą mogły ruszyć wcześniej.

– mówił Dr Ezekiel Emanuel.

Doradca WHO: imprezy masowe na samym końcu

Pojawiają się zdania, że większe zgromadzenia, typu konferencje, koncerty, wydarzenia sportowe wrócą w październiku 2020 roku. Nie wiem, skąd ten pomysł. Myślę, że imprezy masowe będą na samym końcu. Realistycznie będzie to najwcześniej jesień 2021. Restauracje, w których będzie można odstawić stoły, może wrócą wcześniej.

– dodał główny doradca dyrektora generalnego World Health Organization. Resumując, twierdzi, że różnego rodzaju festiwale będą powszechnie organizowane za ponad rok. Ponowny restart gospodarki odbędzie się etapowo.

Pamiętajmy, że te słowa to jedynie sugestia Dr Emanuela. Nie jest to oficjalne stanowisko WHO. Warto dodać również, że mężczyzna wypowiadał się w kontekście USA, gdzie liczba zakażonych przekroczyła pół miliona! W Europie mogą czekać nas zupełnie inne restrykcje.

Cała rozmowa dostępna w gazecie i na portalu “New York Times” .