Widal.plSpołeczeństwoCzy dzieci wrócą we wrześniu do szkoły? Rodzice w niepewności

Czy dzieci wrócą we wrześniu do szkoły? Rodzice w niepewności

Czy dzieci wrócą we wrześniu do szkół? To pytanie z pewnością zadają sobie rodzice dzieci, którzy nie są pewni jak dalej będzie wyglądała edukacja w czasie pandemii. Czas wakacji dobiega końca dlatego też czas najwyższy aby poważnie zacząć zastanawiać się nad tą kwestią.

W związku z tym, że za miesiąc dzieci powinny wrócić do tradycyjnego systemu nauczania minister Dariusz Piontkowski postanowił poinformować o planach na Twitterze.

Czy dzieci wrócą do szkół?

Czy dzieci wrócą do szkół tak naprawdę jeszcze nie wiadomo. Mimo wszystko jakiś czas temu minister Dariusz Piontkowski napisał na Twitterze:

Chcemy, aby uczniowie od września wrócili do tradycyjnej nauki w szkołach.

Jednak jak wiemy wszystkie ośrodki edukacyjno- opiekuńcze czyli szkoły, żłobki i przedszkola od 16 zostały zamknięte. Wtedy wszyscy uczniowie i rodzice musieli zmierzyć się z nową rzeczywistością. Normalne stało się nauczanie w formie zdalnej, które wywołało sporo emocji. Ma ono spora rzeszę zwolenników jak i przeciwników. Tak naprawdę nikt nie wiedział jak ma to wyglądać. Zarówno nauczyciele, rodzice jak i uczniowie byli poniekąd królikami doświadczalnymi.

Mimo, że dla większości dzieci czas izolacji wydawać się mógł wakacjami minister Piontkowski apelował, aby tego czasu nie marnować i nie traktować go jako wydłużanych ferii czy wakacji. Oczywistym jest jednak, że skutki tego eksperymentu edukacyjnego będą odczuwalne. Jak bardzo to okaże się dopiero w momencie, kiedy wszystko wróci do normy sprzed pandemii.

Kiedy zatem dzieci wrócą do szkoły?

Mimo, że ze wstępnych ustaleń wynikało, że dzieci wrócą do szkół we wrześniu nie jest to tak pewne. Na ten temat rozmawiano z wiceministrem zdrowia Waldemarem Kraską w Programie Trzecim Polskiego Radia. Z wypowiedzi wiceministra wynika, że w grę wchodzą różne scenariusze. Ostatecznej odpowiedzi na to pytanie można spodziewać się w ostatniej chwili.

Jak powiedział:

Wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej pod koniec sierpnia. Czy dzieci wrócą do szkół, myślę, że będzie podjęta decyzja na tydzień, dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego

Trudno mi w tej chwili powiedzieć, czy młodzież wróci do szkół. Chciałbym, żeby tak się stało, ale czy tak będzie, zobaczymy- dodał

Równie niepewna jest sytuacja studentów. Także nie ma jednoznacznej informacji co do rozpoczęcia roku akademickiego.

Zobacz także na WIDAL.pl

Małgorzata Kożuchowska ofiarą hejtu. Aktorka oberwała za noszenie maseczki?

Małgorzata Kożuchowska niespodziewanie padła ofiarą hejtu. Aktorka postanowiła podzielić się z fanami na swoim Instagramie zdjęciem, na którym ma maseczkę.

Szok! Matka wysyłała nagie zdjęcia nieletniej córki księdzu?

Matka wysyłała nagie zdjęcia małoletniej córki księdzu. Kobieta, która wykonywała erotyczne zdjęcia swojej nieletniej córki i wysyłała je księdzu, została skazana na karę 2 lat i 10 miesięcy więzienia przez Sąd Rejonowy w Puławach. Sąd dodatkowo zakazał kobiecie kontaktowania się z owym księdzem przez cztery lata.

Esmeralda Godlewska ostrzega. Kłopoty mogą mieć czołowi celebryci?

Esmeralda Godlewska to specyficzny rodzaj celebrytki. Kiedyś aspirowała razem ze swoją siostrą do miana piosenkarki. Cała Polska słyszała ich popisy. Kolędy czy hymn Polski długo nie brzmiały tak samo, po usłyszeniu ich wykonania.