Widal.plPolitykaAndrzej Duda kupił nowy apartament w Krakowie! Nie uwierzycie skąd wziął pieniądze

Andrzej Duda kupił nowy apartament w Krakowie! Nie uwierzycie skąd wziął pieniądze

Jak donosi Fakt.pl Andrzej Duda kupił nowy apartament w Krakowie. Jest to około 150 metrowe mieszkanie w bardzo atrakcyjnej dzielnicy miasta królów.

Apartament nie był tani, bo kosztował ponad milion złotych. Nieruchomość została sfinansowana z zaciągniętego kredytu, który prezydent wziął wraz z małżonką w banku PKO SA. Mieszkanie wygląda bardzo okazale. Niestety nie znamy dokładnego adresu nieruchomości prezentowanej na zdjęciu.

Andrzej Duda kupił nowy apartament w Krakowie!

Czy prezydent zamieszka w Krakowie? To zależy od wyniku wyborów. Jeśli wygra to najprawdopodobniej na kolejną kadencję zostanie w pałacu prezydenckim. Jeśli tak się nie stanie to do wyboru będzie miał nowy apartament, lub dwa inne mieszkanie które posiada(według sprawozdania majątkowego z 2014 roku.)

ZOBACZ TAKŻE: Ozdrowieniec opisuje swoje przeżycia i oskarża rząd

Jak podaje fakt, powołując się na członka rodziny prezydenta, jest to nieruchomość zakupiona na polityczną emeryturę. Czyli swego rodzaju inwestycja. Jak wiemy ceny mieszkań idą cały czas do góry, ale w najbliższym czasie może się to zmienić, Jest to spowodowane pandemią koronawirusa, która pustoszy świat.

Czy Andrzej Duda wygra kolejne wybory?

W tej chwili urzędujący prezydent cieszy się największym poparciem według sondaży – około 44 %. Może to być za mało by wygrać wybory w pierwszej turze. Kandydatem, który plasuje się na drugim miejscu w sondażach jest Małgorzata Kidawa-Błońska, która jak do tej pory uzyskała około 21% poparcia.

Ciągle nie wiemy, czy wybory prezydenckie dojdą do skutku. Jest to spowodowane pandemią koronawirusa, a jak wiemy, wizyty obywateli w lokalach wyborczych mogą się przyczynić do zwiększonej liczby zachorowań. W grę wchodzi także głosowanie korespondencyjne, ale ta forma nie ma zbyt dużej ilości zwolenników.

Andrzej Duda wygrywając wybory prezydenckie przeniósł się z Krakowa do Warszawy porzucając prace wykładowcy akademickiego. Jego żona także zrezygnowała z pracy w szkole. Według sprawozdania majątkowego z 2014 roku oszacowano, że jego majątek wynosi około 1,4 mln złotych. W tej chwili nie ma jeszcze dostępu do uaktualnienia.