Widal.plGospodarkaAndrzej Duda już wie co zrobi z 500+. Zaskakująca decyzja Prezydenta?

Andrzej Duda już wie co zrobi z 500+. Zaskakująca decyzja Prezydenta?

500 + jest przez wielu Polaków uznawane za niezbędne. W znacznej mierze opierają oni na nim swoje budżety domowe. Wiele osób w związku z tym dodatkiem głosowało i będzie głosować w kolejnych wyborach na Prawo i Sprawiedliwość. Andrzej Duda i 500+, co łączy prezydenta z tym świadczeniem – dużo, gdyż zdradził dzisiaj czy ma zamiar dalej wspierać ten dodatek.

W dobie koronawirusa w kryzysu gospodarczego wiele osób zastanawia się czy rząd dalej zamierza wypłacać świadczenie 500+. Jak się okazuje dodatek raczej nie zostanie wstrzymany.

Andrzej Duda i 500+

Mówił o tym dzisiaj podczas konferencji prasowej Andrzej Duda, który stwierdził, że jeśli zostanie Prezydentem na kolejną kadencję to nie podpisze ustaw o zniesieniu 500+ oraz podwyższeniu wieku emerytalnego.

Chciałbym, żebyście wszyscy zadali sobie państwo pytanie. Czy chcecie “Polski plus”, czy “minus”? Chcę Polski plus niezależnie od tego, czy są czasy kryzysu

– powiedział na konferencji Duda.

 Ja chcę “Polski plus” niezależnie od tego, czy kryzys jest czy nie. To nie może być tak, że koszty kryzysu niesie na sobie zwykły obywatel. Gospodarcze sprawy mają być tak prowadzone, żeby państwo radziło sobie z trudnościami; ograniczenia mają być wprowadzone w taki sposób, aby człowiek mógł normalnie pracować i aby rodzina mogła normalnie funkcjonować.

– dodał prezydent.

Andrzej Duda stwierdził także, że ostatnie 5 lat jego kadencji było bardzo dobrym okresem dla Poslski.

To był czas realizacji zobowiązań, w którym miałem wielką przyjemność i zaszczyt brać udział i wspólnie z panią premier i później z panem premierem Mateuszem Morawieckim realizować to, co uważaliśmy i jesteśmy przekonani, było dobre dla polskiego społeczeństwa, było dobre dla jego rozwoju, ale przede wszystkim było dobre także i dla rozwoju Polski, naszej gospodarki.

Prezydent zaznaczył też, że planuje dążyć to ciągłego udoskonalania naszego kraju. Dlatego ważne dla niego jest aby wybory odbyły się w planowanym terminie. bez względu na panującą w Poslce pandemię koronawirusa.