Widal.plJarosław Kaczyński14 emerytura nie dla Jarosława Kaczyńskiego. Decyzja rządu jest jednoznaczna

14 emerytura nie dla Jarosława Kaczyńskiego. Decyzja rządu jest jednoznaczna

14 emerytura nie dla Jarosława Kaczyńskiego. Okazuje się, że Prezes PiS nie ma co liczyć na “czternastkę”. A to wszystko przez decyzje rzadu.

Dlaczego Kaczyński nie dostanie świadczenia. Powód jest oczywisty. Jarosław Kaczyński należy do wąskiego grona najbogatszych emerytów w Polsce. Osoby te nie maja co liczyć na 14 emeryturę.

14 emerytura- kiedy i dla kogo?

14 emerytura nie będzie świadczeniem, które otrzyma każdy senior. To właśnie będzie to co odróżni je od tak zwanej „trzynastki”. Z decyzji rządzących wynika, że “czternastak” będzie tylko dla tych osób, które otrzymują najmniejsze świadczenia.

Jak się okazuje czternasta emerytura trafi do ok. 9,1 mln osób, z czego 7,9 mln seniorów otrzyma wypłatę w pełnej wysokości, czyli równą minimalnej emeryturze. Na wypłatę świadczenia rząd przeznaczył około 11,4 mld zł.

Jak wynika z ustawy, czternasta emerytura trafi do tych seniorów, którzy pobierają świadczenie w wysokości nieprzekraczającej 2,9 tys. zł brutto. Dla tych osób powstało coś co jest nazwane “złotówka za złotówkę” czyli że 14. emerytura będzie pomniejszana o kwotę przekroczenia 2,9 tys. zł.

Jarosław Kaczyński nie ma co liczyć na „czternastkę”

Jak wynika z decyzji rządzących emeryci, którzy każdego miesiąca otrzymują świadczenie powyżej 4,2 tys. zł, nie otrzymają „czternastki”. Jednak w Polsce tych osób nie jest zbyt duże, obejmuje bowiem ok. 500-600 tys. osób w tym prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Okazuje się, że polityk każdego miesiąca otrzymuje ok. 7,7 tys. zł emerytury. Tak wynika z jego ostatniego oświadczenia majątkowego. Na “czternastkę” nie ma co liczyć jednak 13 emeryturę prezes PiS otrzyma tak jak wszyscy inni seniorzy.

Pierwsze wypłaty będą już od 1 kwietnia. W 2021 roku wysokość 13. emerytury to ok. 1 020 zł na rękę. Natomiast wypłata 14. emerytur nastąpi z końcem tego roku: w listopadzie, a w wyjątkowych przypadkach w grudniu lub w styczniu 2022 roku.

Zobacz także na Widal.pl

Pierwsza osoba w Polsce zmarła po szczepionce na Coid-19! Kim był zmarły?

Pierwsza osoba w Polsce zmarła po szczepionce na Coid-19! Pacjent zmarł 20 stycznia bieżącego roku. Do tej pory nie było żadnego takiego przypadku w kraju.

Blanka Lipińska zdradza jak uniknąć obowiązkowej kwarantanny! Co trzeba zrobić?

Blanka Lipińska zdradza jak uniknąć obowiązkowej kwarantanny! Wielu z nas czeka na możliwość wyjazdu bez konieczności odbycia przymusowej kwarantanny. Okazuje się jednak, że jest sposób na uniknięcie izolacji po powrocie z wakacji.

10-latka popełniła samobójstwo przez nowy trend na TikToku! O co dokładnie chodzi?

10-latka popełniła samobójstwo przez nowy trend na TikToku! Do tragedii doszło w wyniku, wyzwania, w którym dziewczynka wzięła udział. Dziecko zawiązało sobie pętlę z paska na szyi. Zginęła w wyniku uduszenia. Rodzic 10-latki są załamani tym do czego doszło w ich rodzinie.