Widal.plBlanka LipińskaBlanka Lipińska zdradza jak uniknąć obowiązkowej kwarantanny! Co trzeba zrobić?

Blanka Lipińska zdradza jak uniknąć obowiązkowej kwarantanny! Co trzeba zrobić?

Blanka Lipińska zdradza jak uniknąć obowiązkowej kwarantanny! Co trzeba zrobić?
Foto: screen/ instagram.com/blanka_lipinska

Blanka Lipińska zdradza jak uniknąć obowiązkowej kwarantanny! Wielu z nas czeka na możliwość wyjazdu bez konieczności odbycia przymusowej kwarantanny. Okazuje się jednak, że jest sposób na uniknięcie izolacji po powrocie z wakacji.

Pisarka zdradziła co zrobić i z jakiego sposobu ona skorzystała aby nie musieć przez 10 dni siedzieć w izolacji.

Blanka Lipińska zdradza jak uniknąć obowiązkowej kwarantanny!

Blanka Lipińska zdradza jak uniknąć obowiązkowej kwarantanny! Okazuje się, że można skorzystać z rozporządzenia z dnia 22 stycznia. To dzięki niej pisarka w pełni legalny sposób ominęła 10-dniową kwarantannę po powrocie ze słonecznych Malediwów.

Przymus odbycia kwarantanny budzi ogromne kontrowersje. Dlatego też pisarka ma dla nad dobre wieści i poddaje pomysł jak jej uniknąć. Co więcej sposób na uniknięcie izolacji poddali sami sami ustawodawcy.

Co zrobić aby uniknąć kwarantanny?

Lipińska od razu postanowiła podzielić się swoją wiedzą z fanami aby im także ułatwić życie. O swojej przygodzie przy kontroli granicznej opowiedziała na InstaStory.

Piszę do was z informacją odnośnie nowego rozporządzenia o kwarantannie. Faktycznie ono działa! Jak się tylko o nim dowiedziałam – dzięki polski rządzie – poprosiłam, żeby mi w hotelu zrobili test. Przyjechał lekarz, zrobili mi test rano, wieczorem miałam wyniki. Dzisiaj z wynikami, kiedy podeszłam do naszej granicy na Okęciu, panie tylko zapytały, czy mam test zrobiony, mam, pokazałam wynik negatywny. Dziękuję, do widzenia, nie mam kwarantanny.

Okazuje, że kobieta ma rację. Bowiem z dniem 22 stycznia w życie weszła korekta do Rozporządzenia Rady Ministrów z 21 grudnia 2020 roku. Zgodnie z jej treścią, osoby posiadające ujemny wynik testu na koronawirusa nie są zobowiązane do odbycia kwarantanny po powrocie do kraju.

Osoby posiadające negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego, przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku tego testu- brzmi dokładny zapis rozporządzenia.

Kobieta odniosła się także do tego czy test boli:

Pytacie mnie, czy test PCR boli. Nie wiem, bo ja robię tylko z gardła. Nie robię z nosa, co wy, nie jestem szalona. Jak mogę wybrać, to zawsze z gardła – deklaruje odważnie celebrytka.

Zobacz także na Widal.pl

Pierwszy taniec Młodej Pary podbija Internet! Polscy tancerze nowymi gwiazdami „Dirty dancing”?

Pierwszy taniec Młodej Pary podbija Internet! Bardzo często zdarza się, że moment pierwszego tańca jest jednym z najbardziej stresujących wydarzeń na całym weselu. Wszystkie oczy zwrócone na tańczącą parę mogą być stresujące.

Mężczyzna miał 10 promili we krwi! To podwójna dawka śmiertelna

Mężczyzna miał 10 promili we krwi! To nie pierwszy raz gdy pojawiają się informacje odnośnie osób, które znacznie przekroczyły śmiertelna dawkę alkoholu we krwi.

Złe wieści dla ozdrowieńców. Choroba wraca i niesie za sobą tragiczne skutki! Zmarło już 12% ozdrowieńców

Złe wieści dla ozdrowieńców. Okazuje się, że powikłania po koronawirusie są dużo poważniejsze niż się wszystkim wydawało. Co więcej już od dawna eksperci mówią, że więcej i dłużej odczuwalne są skutki choroby niż szczepionki.