Widal.plSpołeczeństwoPolskie Zoo w makabrycznej sytuacji. Zwierzętom kończy się jedzenie

Polskie Zoo w makabrycznej sytuacji. Zwierzętom kończy się jedzenie

Zoo Safari w Borysewie znajduje się w makabrycznej sytuacji finansowej. Wszystko spowodowane jest epidemią koronawirusa. Właściciele zoo nie wiedzą co począć.

Każdego roku placówka ta zarabia tylko w sezonie letnim i wiosennym, więc ich dochody pochodzą tylko z tego okresu. Pracownicy muszą rozdzielić dochody, żeby każdemu zwierzęciu zapewnić dogodne warunki przez cały czas. Jednakże w tej chwili w całym kraju szaleje epidemia koronawirusa. Z tym wiąże się zakaz zgromadzeń i zamknięcie publicznych placówek. Przez to wszystkie firmy tracą dochody.

Koronawirus uderza w małe firmy

Zauważalne gołym okiem jest to, że epidemia koronawirusa to cios dla małych firm. Najbardziej dotkniętymi placówkami będą wszystkie, w których potrzebne są duże tłumy, żeby zarobić. Przykładem tego jest właśnie Zoo Safari. Jednakże rząd nie zamierza pomóc firmom, które prowadzą działalność sezonową. Właściciele muszą radzić sobie sami z problemem. Zwierzęta nie poradzą sobie bez pomocy innych. Właśnie dlatego opiekunowie ogrodu zoologicznego proszą obywateli o pomoc w uratowaniu żyć cudownych okazów.

Zoo Safari prosi o pomoc

W ostatnim czasie rząd przegłosował ustawę “antykryzysową”, która ma na celu wspierać w czasie pandemii koronawirusa firmy podupadające. Pomimo to zoo nie zalicza się do tego programu. Jest to spowodowane tym, że nie obejmuje on firm sezonowych.

Prowadzimy działalność sezonową i przez to proponowana przez rząd tarcza dla przedsiębiorców nas nie dotyczy.

-wypowiada się gospodarz zoo.

Ta trudna sytuacja wymusza opiekunów zwierząt do zwrócenia się o pomoc w internecie. Koszty utrzymania całego tropikalnego inwentarzu na miesiąc wynosi około 300 tysięcy złotych. Tak duże koszty utrzymania wiążą się z ogromnymi wydatkami. Właściciele nie mogą sobie pozwolić na utratę wszystkich swoich zwierząt. Zoo liczy około 600 osobników w swoim parku. Wiele z nich należy do podjętych ochroną gatunków. Dlatego potrzebna jest pomoc z zewnątrz. Sami nie dadzą sobie rady, a rząd nie zamierza im pomóc.

Miesięczny koszt utrzymania naszych 600 egzotycznych zwierząt to 300 tysięcy złotych

-informuje Zoo Safari w Borysewie

Wśród specjalnych okazów można miedzy innymi wymienić białe tygrysy, białe wilki czy jedyne w całym kraju bawoły afrykańskie. Oprócz tego mają również lemury, pumy i wiele innych egzotycznych zwierzątek.

Jeśli chcesz pomóc, odwiedź oficjalną stronę na Facebooku pod tym linkiem.