Widal.plSpołeczeństwo“Zabawa w chowanego” nowy film Sekielskiego o pedofilii

“Zabawa w chowanego” nowy film Sekielskiego o pedofilii

“Zabawa w chowanego” miała dzisiaj premierę o godz. 10 w serwisie Youtube. Nowy film braci Sekielskich z pewnością przyniesie sukces. Jednak najważniejsze przesłanie tej produkcji to powstrzymanie pedofilii wśród osób duchownych. Nie wolno zamiatać takich spraw pod dywan.

Pierwszy film o pedofilii w kościele “Tylko nie mów nikomu” odniósł olbrzymi sukces. Obejrzało go 23 miliony ludzi, to jeden z najlepszych wyników oglądalności w historii polskiej edycji tego serwisu.

“Tylko nie mów nikomu” zostało sfinansowane przez widzów

Bracia Sekielscy opublikowali film “Tylko nie mów nikomu” całkowicie za darmo, ponieważ koszty produkcji zostały pokryte w całości poprzez zbiórki crowfundingowe. W szczególności pomogło finansowanie przez serwis Patronite.

Produkcje poświęcone tematowi księży-pedofilów budzą w Polakach wielkie emocje. Wobec tego Tomasz Sekielski z bratem Markiem postanowił zrobić kolejny film o tym temacie. W planach jest jeszcze trzecia część.

Druga część dokumentu o pedofilii został nazwany “Zabawa w chowanego”.

“Zabawa w chowanego” to druga część przeboju

“Tylko nie mów nikomu” zostało dobrze przyjęte w Polsce. Dokument obejrzało 23 miliony widzów, nie tylko z Polski. Do filmu zostały stworzone napisy w kilku wersjach języków, dzięki czemu mogli go obejrzeć widzowie zagraniczni.

Do treści filmu zdążył się już odnieść prymas Polski, abp Wojciech Polak, który poinformował o wszczęciu postępowania wobec biskupa wymienionego w filmie.

Każda prawdopodobna wiadomość o wykorzystaniu seksualnym osoby małoletniej przez księdza, która wpływa do biskupa lub do kurii, musi być w Kościele uznana za zawiadomienie zobowiązujące do wszczęcia dochodzenia kanonicznego oraz do ograniczenia duchownego w czynnościach.

Produkcje poświęcone tematowi księży-pedofilów budzą w Polakach wielkie emocje. Nie wszyscy odbiorcy są wdzięczni braciom za odkrywanie przed światem nowych grzechów Kościoła. Jak poinformował Tomasz Sekielski na swoich mediach społecznościowych, producencki duet otrzymał niedawno nawet propozycję dofinansowania innego dokumentalnego projektu pod warunkiem odwołania premiery „Zabawy w chowanego”.

Film po trzech godzinach od premiery przekroczył już 150 tysięcy wyświetleń i cały czas to dynamicznie rośnie. Sekielscy już zapowiedzieli kolejne filmy.

Ten film został w całości sfinansowany ze zbiórki. Tylko taki model finansowania zapewnia nam, twórcom, pełną niezależność. Teraz pracujemy nad kolejnymi ważnymi filmami dokumentalnymi o aferach SKOK oraz roli Jana Pawła II w tuszowaniu przypadków przestępstw duchownych.