Widal.plWyboryWybory prezydenckie. Najwięcej protestów od 1995 roku!

Wybory prezydenckie. Najwięcej protestów od 1995 roku!

Wybory prezydenckie. Najwięcej protestów od 1995 roku!
Foto: Facebook/ Rafał Trzaskowski

Co prawda wybory prezydenckie w Polsce są już za nami, ale do Sądu Najwyższego ciągle wpływają protesty wyborcze! Na dzisiaj odnotowano ich już najwięcej od 1995 roku!

Zespół prasowy Sądu Najwyższego poinformował o ponad tysiącu protestach wyborczych, które wpłynęły po II turze wyborów prezydenckich, która odbyła się 12 lipca.

W wyborach tych nieznaczną ilością głosów zwyciężył urzędujący prezydent RP Andrzej Duda. Protesty wyborcze są natomiast składane przez wyborców Rafała Trzaskowskiego, który był bezpośrednim rywalem Andrzeja Dudy w II turze.

Wybory prezydenckie. Najwięcej protestów wyborczych od 1995 roku!

Rekordowe pod kątem protestów wyborczych były wybory z 1995 roku. Wówczas do Sądu Najwyższego wpłynęło niemal 600 tysięcy protestów. W kolejnych latach w przypadku wyborów prezydenckich liczba wnoszonych protestów wynosiła kilkadziesiąt. Raz przekroczyła 300.

Dzisiaj natomiast jest już ponad tysiąc wniesionych protestów wyborczych. 400 z nich jest już zarejestrowanych w Sądzie Najwyższym. Nowe protesty ciągle spływają drogą pocztową. Najwięcej ich pochodzi z zagranicy.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem protest przeciwko wyborowi prezydenta RP wnosi się do Sądu Najwyższego nie później niż w ciągu trzech dni od dnia podania wyniku wyborów do publicznej wiadomości przez Państwową Komisję Wyborczą.

PKW oficjalne wyniki podała w poniedziałek, więc czwartek był ostatnim dniem na składanie tych protestów.

Sąd Najwyższy na podstawie przesłanych protestów wyborczych będzie orzekał w terminie 21 dni o poprawności głosowania i podejmie uchwałę w sprawie wyboru Prezydenta RP na kolejną kadencję.

Co także na WIDAL.PL?

Bohaterski chłopiec uratował młodszą siostrą przed wściekłym psem. Jak duże poniósł konsekwencje?

Bohaterski chłopiec uratował swoją siostrę przed groźnym psem. Do zdarzenia doszło w USA, a o całej sprawie poinformowała ciotka dzieci. Wiadomość o młodym bohaterze rozchodzi się szybko po internecie. Głównym powodem popularności historii jest zdjęcie dołączone do opisu. Widać na nim dwójkę małych dzieci. Jedno z nich ma bardzo brzydką ranę ciągnącą się przez cały policzek.

Matka spaliła noworodka w piecu?

Matka spaliła noworodka w piecu. Później jak gdyby nigdy nic poszła na zabawę weselną. Gdy sprawa wyszła na jaw tłumaczyła, że dziecko urodziło się martwe.

Doda wraz z ekipą podbija Dubaj. Już niedługo premiera filmu “Dziewczyny z Dubaju”. Kiedy premiera?

Doda wraz z ekipą podbija Dubaj. Wczoraj na Instagramie gwiazdy pojawił się filmik z wielkiego wejścia obsady i członków ekipy na lotnisko. Z filmiki wynika, że gwiazdy bawią się świetnie. Nie brakuje tam luksusowych wnętrz, które z pewnością będą uchwycone w kontrowersyjnej produkcji filmowej.