Widal.plOgólneWielkopolscy policjanci wpadli na nietypowy pomysł, rozbawili ludzi do łez [WIDEO]

Wielkopolscy policjanci wpadli na nietypowy pomysł, rozbawili ludzi do łez [WIDEO]

Wielkopolscy policjanci pokazali swoje taneczne umiejętności przed mieszkańcami Gniezna. Chcieli rozbawić mieszkańców pobliskich budynków podczas kwarantanny.

Służby podczas ostatnich dosyć trudnych czasach, wprowadzili choć trochę pozytywnej energii. Wiele tysięcy policjantów codziennie sprawdza podjętych kwarantannie obywateli, czy wszystko u nich w porządku i czy nie złamali nakazu. Jest to bardzo zdrowy sposób na rozluźnienie stresu, który może w ostatnich czasach naprawdę przeciążyć organizm. Nie można na to pozwolić, gdyż obniża to układ odpornościowy i robiy się bardziej podatni na zakażenie koronawirusem.

Wielkopolscy policjanci rozsyłają pozytywną energię

W tej chwili na pewno trzeba spowolnić rozprzestrzenianie wirusa. Jednakże na dzielenie się pozytywną energią nigdy nie ma złej okazji do tego. W tych naprawdę trudnych chwilach trzeba znaleźć dobre sposoby na rozładowanie stresu. Taniec jest idealną formą fizyczną do wyładowania się ze złych emocji, ale nie tylko musi działać na osobę tańczącą. Pomimo to zachęcamy do podejmowania fizycznych aktywności podczas kwarantanny w domu.

Oboje funkcjonariusze tańczyli w rytm już starego klasyku zespołu YMCA. Pomimo tego, że ich celem było rozweselić mieszkańców budynku, dokonali czegoś więcej. Rozbawili cały internet przez chwilę i podzielili się swoim pozytywnym nastawieniem.

Kwarantanna w Polsce

W sumie w całym kraju podjętych obowiązkową kwarantanną jest kilkaset tysięcy obywateli. Z tego każdy z nich czeka na wyniki testów na obecność koronawirusa lub już jest na pozytywnym wyniku. Nie wszyscy jednak muszą przebywać w szpitalu. U wielu zastosowano domowe kwarantanny. Policja przychodzi codziennie do takich osób i sprawdza ich stan zdrowia. Oprócz tego muszą też mieć nad nimi kontrolę, żeby nie opuszczali izolacji. Grzywny za złamanie nakazu wynoszą minimum 5 tyś złotych, jeśli okaże się, że osoba jest chora.

Pomimo to rząd już wydał oficjalne oświadczenie, w którym zachęca do zostania w domu na własne życzenie. Jest to bardzo ważne, gdyż spowalnia to rozprzestrzenianie się COVID-19 oraz odciąża służbę zdrowia. Więc najlepiej #zostanwdomu. Polecamy aktywnie i kreatywnie spędzać czas w domu, aby zabić nudę. Może być to w taki sposób jak tych policjantów, tylko nie na zewnątrz.

https://www.facebook.com/Wielkopolska-Policja-490196604470342/videos/2244516895845268/