Widal.plKoronawirusTesty na koronawirusa za darmo dla posłów! Reszta Polaków musi za nie płacić

Testy na koronawirusa za darmo dla posłów! Reszta Polaków musi za nie płacić

Testy na koronawirusa za darmo dla posłów? Nasi przedstawiciele w parlamencie pomimo bardzo wysokich zarobków mogą liczyć na kolejne przywileje. Tym razem każdy chętny poseł będzie mógł przebadać się na obecność koronawirusa całkowicie bezpłatnie.

Na jakiej podstawie posłowie zamierzają się badać za pieniądze podatników? Onet próbował się dowiedzieć w Kancelarii Sejmu, ale bezskutecznie. Prawdopodobnie za tym pomysłem stoi Konwent Seniorów.

Testy na koronawirusa za darmo dla posłów

Testy na koronawirusa za darmo to pomysł, który zbulwersował wielu obywateli. Każdy taki test kosztuje 500 zł, więc wielu Polaków na niego po prostu nie stać. Co innego posłowie, każdy z nich zarabia ponad 12 tys. zł brutto miesięcznie, nie licząc innych dodatków. Jednak to obywatele będą musieli opłacić im taki test.

Pierwotny plan zakładał, że wszyscy posłowie zostaną przebadani 7 sierpnia. Ostatecznie zdecydowano się na szybszy wariant z uwagi na planowane dzień wcześniej zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Zjawi się na nim ponad 560 osób. Ryzyko zarażenia będzie bardzo duże.

Każdy z posłów będzie mógł liczyć na zwrot kosztów

Ostatecznie posłowie będą mogli zrobić sobie testy na własną rękę, ale mogą się zwrócić o zwrot poniesionych kosztów.

Z uwagi na dynamiczną sytuację związaną z zagrożeniem wirusem oraz potrzebę zminimalizowania ryzyk związanych z udziałem w Zgromadzeniu Narodowym, w.w. badanie powinno zostać wykonane, w miarę możliwości, przed 4 sierpnia br.

– brzmi komunikat z Kancelarii Sejmu.

Zobacz także:

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta RP: kto odmówił przyjścia?

Już 6 sierpnia odbędzie się zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta RP na kolejną kadencję. Kancelaria Prezydenta rozesłała zaproszenia na tę uroczystość. Kto odmówił obecności?

Ojciec Małgorzaty Rozenek zabrał głos w kwestii podejścia do wychowania wnuków. Czy popiera córkę?

Ojciec Małgorzaty Rozenek zabrał głos w kwestii wychowania wnuków. Najpopularniejsza para celebrytów Małgorzata Rozenek- Majdan i Radosław Majdan nie schodzą z ust Polaków.