Widal.plOgólneRosyjskie okręty wojenne prowokowały w kanale La Manche. Pilna reakcja Wielkiej Brytanii

Rosyjskie okręty wojenne prowokowały w kanale La Manche. Pilna reakcja Wielkiej Brytanii

Rosyjskie okręty wojenne w czwartek zwróciły uwagę brytyjskiej marynarki wojennej. Widocznie wynika to z ich podwyższonej aktywności w okolicach kanału La Manche i Morzu Północnym.

Brytyjska Marynarka Wojenna poinformowała o zwiększonej ruchliwości statków rosyjskich w pobliżu Wielkiej Brytanii. Przejawia się to tym z podjętych działań przez służby w celu ustalenia tych akcji. Dziewięć okrętów brytyjskich podążało śladem siedmiu rosyjskich statków z tego powodu.

Royal Navy zakończyła wzmożoną operację śledzenia rosyjskich okrętów wojennych po wyjątkowo wysokim poziomie aktywności w kanale La Manche i na Morzu Północnym. Fregaty typu 23: HMS Kent, HMS Sutherland, HMS Argyll i HMS Richmond dołączyły do morskich statków patrolowych HMS Tyne i HMS Mersey wraz z RFA Tideforce, RFA Tidespring i HMS Echo w ramach operacji na dużą skalę przy wsparciu sojuszników z NATO

-podała rzecznik Royal Navy w czwartkowy dzień.

Rosyjskie okręty były śledzone cały czas

Prowokacyjne ruchy rosyjskich okrętów, wybrały szczególnie trudny czas na Wielkiej Brytanii. Gdyż w ten czas wojskowe jednostki miały pomagać w czasie rozwijającej się epidemii koronawirusa w kraju.

W czasie gdy specjaliści od logistyki i planiści wojskowi Royal Navy współpracują z pozostałymi gałęziami sił zbrojnych. W celu pomocy w reagowaniu na koronawirusa. Marynarze Royal Navy i załogi samolotów monitorowali każdy ruch rosyjskich okrętów za pomocą najnowocześniejszych radarów, kamer monitorujących i czujników. Sprzęt ten pozwala śledzić ich kurs i prędkość podczas mijania Wysp Brytyjskich

-podano w oficjalnych doniesieniu.

Brytyjskie siły będą pilnować porządku na wodzie

Nie tylko statki brały udział w infiltracji poczynań Rosjan w pobliżu wysp brytyjskich. Oprócz nich brały również udział helikoptery Merlin i Wildcat z 814 i 815 eskadry lotnictwa morskiego.

Rosyjskimi statkami wojennymi okazały się następujące jednostki:

  • trzy korwety klasy Stierieguszczij
  • dwa statki desantowe klasy Ropucha
  • dwie fregaty typu Admirał Grigorowicz
  • oprócz tego towarzyszyły im pomocnicze jednostki i holowniki

Wszelkiego spokoju będzie utrzymywał brytyjski okręt HMS Sutherland. Znajduję się on tam cały czas wynikając z ustaleń sił NATO grupy 1 (SNMG-1). Jest to jednostka o niebywałej sile bojowej i patroluje Morze Północne.