Widal.plSportRosja i Białoruś poza MŚ w boksie! Kolejna stanowcza decyzja w świecie sportu!

Rosja i Białoruś poza MŚ w boksie! Kolejna stanowcza decyzja w świecie sportu!

Kolejni sportowcy z Rosji i Białorusi nie wezmą udziału w prestiżowym turnieju. Karim Benzema ze Złotą Piłką. Barcelona i Real walczą o mistrzostwo. Zapraszamy na sportowe podsumowanie tygodnia w wykonaniu red. Tarika Dybasha z SymvolMedia!

Piłkarskie wiadomości tygodnia

Karim Benzema zdobył swoją pierwszą Złotą Piłkę, pokonując najbliższego konkurenta o 356 punktów. To dopiero drugi raz w historii futbolu, kiedy pojawiła się tak duża różnica między pierwszym a drugim miejscem. Większa była tylko w 2016 roku, kiedy Cristiano Ronaldo wyprzedził Lionela Messiego o 429 punktów.

W Anglii niespodziewanie Liverpool przegrał z Nottingham 0:1, Arsenal również stracił punkty, remisując z Southampton – 1:1. We Włoszech Inter pokonał Fiorentinę “wynikiem hokejowym” 4:3. W Hiszpanii Real Madryt i Barcelona nadal niszczą swoich rywali, tym razem ucierpiały Sevilla i Athletic Bilbao – odpowiednio 1:3 i 0:4.

Za miesiąc, 20 listopada, w Katarze rozpoczną się Mistrzostwa Świata 2022. Piłkarze nadal ciężko trenują, aby dać z siebie maksimum. Niestety w Katarze francuska drużyna nie będzie mogła liczyć na swojego lidera N’Golo Kante, który doznał kontuzji i opuści turniej. Cristiano Ronaldo, dla którego może to być ostatni w karierze mundial, nadal trenuje z Manchesterem United U21 po tym, jak został zawieszony w treningach pierwszego zespołu za opuszczenie boiska przeciwko Tottenhamowi przed ostatnim gwizdkiem.

Rosja i Białoruś nie wezmą udziału w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Boksie 2022

Na początku października IBA odnowiła tym krajom prawa do udziału w międzynarodowych zawodach. Reprezentanci Rosji i Białorusi otrzymali jednak teraz możliwość występu na turnieju pod swoją flagą, ale nie będą z niego korzystać. Zniesione zostały sankcje wprowadzone na początku inwazji Rosji na Ukrainę na pełną skalę przy wsparciu Białorusi. Ponadto przedstawiciele krajów ościennych mogli występować z symbolami państwowymi, a podczas ceremonii wręczenia nagród, w przypadku ich zwycięstwa, zagrany zostanie hymn narodowy. Decyzja ta jest sprzeczna z zaleceniami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który wzywał do wyeliminowania rosyjskich i białoruskich sportowców z zawodów międzynarodowych lub dopuszczenia ich do udziału pod warunkiem neutralnego statusu uczestników. To właśnie na młodzieżowych mistrzostwach świata miał nastąpić powrót Rosji i Białorusi na międzynarodową arenę bokserską. Jednak mimo pozwolenia na występ, rosyjskie i białoruskie drużyny odmówiły udziału w turnieju, o czym poinformowano w liście do IBA. Federacje wyjaśniły „ograniczeniem logistycznym w przygotowaniu do zawodów”. Zespołom nie wystarczyło czasu na przygotowanie i zorganizowanie wyjazdu na mistrzostwa.

Ukraina w finałowej czwórce

Walka o wstęp na Mistrzostwa Europy Kobiet w Futsalu została zakończona. 16 drużyn rywalizowało o cztery miejsca na Euro, którego finałowa część odbędzie się w 2023 roku. Przed finałowym dniem turnieju kwalifikacyjnego udział w Mistrzostwach Europy zagwarantowała sobie reprezentacja Ukrainy, która w ostatnim meczu zremisowała z Polską (1:1). Dzięki temu Ukrainki po raz trzeci z rzędu zakwalifikowały się do turnieju. Oprócz Ukrainy do mistrzostw Europy zakwalifikowały się również Hiszpania, Węgry i Portugalia, która w ostatnim dniu kwalifikacji pokonała Włochy 5:1. Dokładna data i miejsce Euro 2023 pozostają niepewne.