Widal.plKoronawirusKoronawirus w Polsce: Śląsk wciąż najmocniej zagrożony!

Koronawirus w Polsce: Śląsk wciąż najmocniej zagrożony!

Poranny raport z 17 maja od Ministerstwa Zdrowia na temat stanu epidemii koronawirusa w kraju został opublikowany. Poznaliśmy kolejne liczby potwierdzonych nowych zakażeń oraz ilość zgonów spowodowanych chorowaniem na COVID-19.

Doszła duża liczba nowych zachorowań, stwierdzono 137 przypadków zakażeń. Zmarły kolejne cztery osoby.

Poranny raport z 17 maja

Poznaliśmy poranny raport z 17 maja na temat koronawirusa w Polsce od Ministerstwa Zdrowia. Na ten moment 2459 osób jest hospitalizowanych. 84 tysięcy 542 osób jest poddanych kwarantannie, ta liczba zmniejszyła się o 6 tysięcy w porównaniu do wczoraj. Ponad 18 tysięcy ludzi pozostaje poddanych nadzorem epidemiologicznym. Liczba osób wyzdrowiałych wzrosła do 7451. To wzrost o ponad 200 w stosunku do wczoraj.

Mamy 137 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (92), wielkopolskiego (25), opolskiego (8), dolnośląskiego (4), małopolskiego (3), pomorskiego (2), zachodniopomorskiego (1), lubelskiego (1) i podlaskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-K Poznań, 80-M Racibórz, 90-K Kraków, 78-M Zgierz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 18 394/919 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dzienny raport koronawirusa w Polsce z wczoraj

Wczorajszy raport dzienny koronawirusa w Polsce jest optymistyczny pod względem ilości nowych zakażeń. Jeszcze nie było tak dużej liczby. W pierwszym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 168 przypadkach i 5 ofiarach śmiertelnych. W drugim komunikacie poinformowano o 73 zakażeniach i 3 zgonach. Daje to łączny bilans dnia na poziomie 241 przypadków zakażeń i 8 ofiar śmiertelnych.

Mamy 73 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (27), mazowieckiego (19), dolnośląskiego (9), łódzkiego (7), pomorskiego (6), małopolskiego (3), opolskiego (2). Z przykrością informujemy o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 79-K, 85-K Wolica, 69-M Warszawa. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 18 257/915 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia również podało, że w ciągu doby wykonano ponad 25,1 tys. testów na obecność koronawirusa. Łącznie przeprowadzono 601 tysięcy 394 takich testów od początku epidemii.

Zobacz też:

Film Sekielskiego wstrząśnie Polską?

Bracia Sekielscy opublikowali nowy film. Tym razem nazywa się “Zabawa w chowanego”.

Donald Tusk zadowolony z kandydatury Trzaskowskiego?

Były premier skomentował rezygnację Kidawy-Błońskiej. Dodatkowo napisał co sądzi o kandydaturze Trzaskowskiego.