Widal.plDonald TuskDonald Tusk komentuje rezygnację Kidawy i wybór Trzaskowskiego

Donald Tusk komentuje rezygnację Kidawy i wybór Trzaskowskiego

Donald Tusk zabrał głos w sprawie rezygnacji Kidawy-Błońskiej oraz wyboru Rafała Trzaskowskiego na kandydata Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta Polski.

Kandydatka Platformy Obywatelskiej początkowo twierdziła, że nie zamierza tego zrobić. Nieoficjalnie wiadomo, że została zmuszona przez swoją partię do takiego kroku.

Kidawa-Błońska rezygnuje z wyborów

Początkowo nawet szef partii PO, Borys Budka przekonywał, że kandydatura jego kandydatki jest niezachwiana i nie wycofa się. Wszystko się zmieniło i ostatecznie Kidawa-Błońska rezygnuje z wyborów.

Wszystko przez galopujące w dół sondaże wyborcze. Kidawa-Błońska w ciągu ostatnich tygodni kampanii wyborczej miała serię wpadek i niefortunnych wypowiedzi. Dzięki temu jej poparcie z blisko 20-procentowego spadło do 2-3 proc. Na głównego kandydata opozycji wyrósł Szymon Hołownia.

Taki obrót sprawy będzie również niewygodny dla PiSu, ponieważ koalicja rządowa parła mocno do wyborów 10 maja i wydrukowała 30 milionów kart do głosowania, na których znajduje się Kidawa-Błońska. Pojawia się pytanie, czy ktoś odpowie za zmarnowanie pieniędzy na druk tych kart.

Donald Tusk komentuje wybór Trzaskowskiego

Jeszcze w środę Rafał Trzaskowski twierdził, że nie zamierza kandydować. Jednak wygrał z Radosławem Sikorskim i został nowym kandydatem na prezydenta. Donald Tusk postanowił skomentować tę decyzję.

Wielkie uznanie dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej za styl i odpowiedzialność, dla Radosława Sikorskiego za gotowość do walki i lojalność i dla Rafała Trzaskowskiego za start i nadzieję na zwycięstwo. Będziemy Cię wszyscy wspierać. Z całych sił 

– napisał Donald Tusk na Twitterze.

Mówiło się, że wielu polityków PO próbowało przekonać Tuska do startu zamiast Kidawy-Błońskiej. Mówiła o tym m.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Zachęciłam go sms-em. Myślę, że oddał pole młodszym kolegom.

Zobacz także:

Bonus BGC pozazdrościł Popkowi! Też robi MEGA formę?

Wygląda na to, że popularny w środowisku mieszanych sztuk walki Bonus BGC pozazdrościł Popkowi Monsterowi formy fizycznej. Obaj zawodnicy znani są z występów w klatce dla organizacji FAME MMA.

Psy wykrywają chorych na koronawirusa! Czy ich działania są skuteczne? Czek nas przełom?

Psy wykrywają chorych na koronawirusa to całkowity przełom w szybkim rozpoznawaniu zakażonych. Póki co psy z takimi umiejętnościami pracują na lotniku w Helsinkach.