Widal.plKoronawirusNowe obostrzenia już niebawem. Jakie zmiany wprowadzi Ministerstwo Zdrowia?

Nowe obostrzenia już niebawem. Jakie zmiany wprowadzi Ministerstwo Zdrowia?

Nowe obostrzenia już niebawem. Jakie zmiany wprowadzi Ministerstwo Zdrowia?
Foto: Screen/twitter.com/MZ_GOV_PL

Nowe obostrzenia już niebawem. Po raz kolejny najbardziej mogą one uderzyć w branżę ślubną. Czego będą dotyczyć?

Epidemia koronawirusa nie ustępuje. Dlatego też Ministerstwo Zdrowia planuje być może wprowadzenie nowych obostrzeń.

Nowe obostrzenia już niebawem?

Nowe obostrzenia być może znowu spowodują problemy w niektórych branżach. Mimo, że w ostatnim czasie nie pojawiały się kolejne rekordy zarażeń to nie można mówić o końcu pandemii. W dalszym ciągu w raportach dobowych liczba chorych przekracza 500. Nadal duża część ognisk koronawirusa powstaje na weselach. Dlatego też nowe obostrzenia w szczególności mają ich dotyczyć.

Jak przekazał Wojciech Andrusiewicz rzecznik Ministerstwa Zdrowia, nie wyklucza ono wprowadzenia nowych obostrzeń.

Wszystko wskazuje na to, że mogą być dodatkowe obostrzenia dotyczące organizacji i liczebności wesel. Istnieje też możliwość doprecyzowania przepisów w zakresie rejestracji wesel, musi to być zapis ustawowy.

Rzecznik powiedział także, że na innych imprezach rodzinnych nie ma aż tak dużego zagrożenia. W dalszym ciągu to właśnie wesela stanowią największy problem:

Czekamy na zebranie się Sejmu i Senatu. Przed zebraniem się obu izb nie możemy forsować takich przepisów prawa. Ale poważnie rozważamy wprowadzenie rejestracji gości weselnych.

Na chwilę obecną przepisy pozwalają organizować wesela do 150 osób (z wyjątkiem obsługi). Jednak w strefie czerwonej może się bawić już tylko 50 osób, a w żółtej – 100. Na weselu nie ma także obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Wojna z maseczkami w roli głównej

Andrusiewicz podcza konferencji prasowej został zapytany o nakaz noszenia maseczek. Dokładnie chodziło o to,że w sklepie nie powinno się obsługiwać klientów, którzy nie mają zasłoniętych ust i nosa. Rzecznik powiedział, że:

Dalej uważam, że sprzedawcy nie powinni obsługiwać klientów bez maseczek. Wiele marketów wydało dyspozycję, że klienci bez maseczek nie będą obsługiwani. Uważam, że jest to działanie zasadne i w pełni odpowiedzialne.

Zobacz także na WIDAL.pl

Margot jako Matka Boska! O co chodzi?

Margot jako Matka Boska spowodowała ogromne kontrowersje. W internecie zawrzało po tym jak znana aktywistka została pokazana na jednym z przerobionych zdjęć.

Zakaz lotów do Polski. Które kraje są na liście?

Zakaz lotów do Polski. W poniedziałkowy wieczór w Dzienniku Ustaw pojawiło się oficjalne rozporządzenie Rady Ministrów. Dotyczy ono najnowszej wersji zakazów lotów do aż 44 krajów.

Krzysztof Bosak zostanie ojcem! Jakiej płci będzie dziecko?

Krzysztof Bosak zostanie ojcem! Tegoroczny kandydat na prezydenta pochwalił się radosną nowiną. Wraz z żoną Kariną spodziewają się swojego pierwszego dziecka.