Widal.plOgólneBestialskie zachowanie na przystanku w Krakowie. Mężczyzna w akcie zemsty zabił ptaka

Bestialskie zachowanie na przystanku w Krakowie. Mężczyzna w akcie zemsty zabił ptaka

Mężczyzna zabił gołębia gołymi rękami na przystanku w centrum Krakowa. Dokonał tego w akcie zemsty.

Do makabrycznego wydarzenia doszło na przystanku na ul. Pawiej. Sprawcą okazał się 60 letni mieszkaniec Krakowa. Całe zdarzenie nagrały miejskie kamery. Dyspozytor monitoringu miejskiego zgłosił wybryk starszego mężczyzny do odpowiednich służb. Przekazał im również nagranie w celu zidentyfikowania sprawcy makabrycznego czynu.

Mężczyzna zabił gołębia z zimną krwią

Na nagraniu widać, że starszy mężczyzna złapał zwierzę do rąk i uderzył je kilkukrotnie w głowę. Następnie rzucał nim o chodnik, a na koniec kopnął martwe ciało na torowisko tramwajowe. Jak gdyby nigdy nic wsiadł do tramwaju i odjechał. Po tym strażnicy miejscy odnaleźli go na ulicy Miodowej. Wszytko dzięki temu, że pracownik monitoringu zgłosił rysopis sprawcy do wymienionych służb.

Mężczyzna zemścił się na gołębiu

Gdy funkcjonariusze staży miejskiej odnaleźli zabójce gołębia zatrzymali go. Następnie mężczyzna wytłumaczył się przed mundurowymi, wyjawiając powód swego czynu. Z jego wypowiedzi wynika, że zrobił to, gdyż kiedyś inny gołąb ubrudził mu jego odzież. Jego głównym powodem było dokonanie aktu zemsty. Jednakże wybrał on losową ofiarę.

Podeszli do niego i zapytali o zdarzenie z gołębiem. Ten od razu przyznał się do uśmiercenia zwierzęcia, twierdząc, że zrobił to z zemsty, ponieważ… kiedyś inny gołąb ubrudził mu ubranie

-informuje Edyta Ćwiklik, przedstawicielka prasowa krakowskiej straży miejskiej.

Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności za uśmiercenie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem.

 Będziemy prowadzić dochodzenie w tej sprawie

-ogłosił Mateusz Drwal, rzecznik małopolskiej policji.