Widal.plKoronawirusMarszałek zawstydziła rząd! Ściągnęła dla swojego województwa tony sprzętu medycznego

Marszałek zawstydziła rząd! Ściągnęła dla swojego województwa tony sprzętu medycznego

Marszałek zawstydziła rząd! W tamtym tygodniu głośno było o lądowaniu Antonowa 225 na polskiej ziemi, który jest największym samolotem na świecie. Maszyna dostarczyła 80 ton materiałów ochronnych, pomocnych do walki z Koronawirusem. Jak się jednak okazuje, to nie jedyna tego typu dostawa do naszego kraju.

Tymczasem Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego ściągnęła do Polski 23 tony sprzętu medycznego, aby pomóc w walce z COVID-19 na zarządzanym przez siebie terenie. I jak się okazuje mało kto o tym mówi.

80 ton sprzętu które przyleciały Antonowem zostały rozdysponowane w całej Polsce. Natomiast w samym województwie lubuskim, żyje około 1 mln mieszkańców, więc 23 tony sprzętu dla takiej ilości osób naprawdę robi wrażenie.

Marszałek zawstydziła rząd

Dostawa podzielono na trzy etapy, a ostatni z nich dotarł do województwa lubuskiego w ten piątek. Został on przetransportowany do Polski rządowym samolotem, a następnie przewieziony do województwa lubuskiego przez wojsko. Materiały zostało niezwłocznie przetransportowane do szpitali i rozdysponowane najbardziej potrzebującym. Jak przyznaje Polak, transport ten bardzo pomoże w walce z pandemią.

Jest wszystko! 20 tysięcy kombinezonów, 53 tys. maseczek, rękawiczki, gogle. Cały transport dotarł – co do jednego kartonu. Lubuskie jest bezpieczne.

– powiedziała dla Gazety Wyborczej marszałek.

Wszystko udało się dzięki pomocy zielonogórskiej firmy LUG, która prowadzi swoje biznesy w Chinach. Zaopatrzenie sfinansowano ze środków pochodzących z Unii Europejskiej.

Koronawirus w Polsce

Poranny raport na temat stanu epidemii koronawirusa w Polsce opublikowało Ministerstwo Zdrowia. Poznaliśmy kolejne liczby potwierdzonych nowych zakażeń oraz ilość zgonów spowodowanych chorowanie na COVID-19. Doszła bardzo duża liczba nowych zachorowań, stwierdzono 330 przypadków zakażeń, a łączna liczba zarażonych to 9082. Na ten moment 2482 osób jest hospitalizowanych. 124 311 osób jest poddanych kwarantannie, ta liczba wzrosła od wczoraj o 6 tysięcy. Niecałe 18 tysięcy ludzi pozostaje poddanych nadzorem epidemiologicznym. Liczba osób wyzdrowiałych wzrosła do 1040. To wzrost o prawie 80 w stosunku do wczoraj.