Widal.plŚwiatKuriozalna decyzja firmy kosmetycznej. Usuwa słowo “biały”

Kuriozalna decyzja firmy kosmetycznej. Usuwa słowo “biały”

L’Oreal to jedna z najbardziej znanych firm kosmetycznych na świecie. Władze tej matki podjęły teraz groteskową decyzję o usunięciu z nazw swoich produktów takich słów jak “biały” czy “jasny”. To efekt trwającej od pewnego czasu akcji “Black Lives Matter”.

Wczoraj bardzo podobne kroki podjęła firma Unilever. Amerykańska firma Johnson&Johnson ogłosiła jeszcze radykalniejszą decyzję i zaprzestała sprzedaży swoich kremów, które pomagają rozjaśnić kolor skóry w krajach azjatyckich, afrykańskich, czy karaibskich. W tych krajach jasna skóra jest bardzo pożądana.

L’Oreal podjął decyzję

L’Oreal podjął decyzję z powodu trwających nastrojów antyrasistowskich. Z nieznanych przyczyn kolor biały zaczął się kojarzyć z rasizmem. Firma usunie ze swoich produktów do wygładzania skóry słowa “biały” i “jasny” – poinformowała w piątek rzeczniczka firmy. Chodzi tu m.in. o produkt Garnier Skin Naturals White Complete Multi Action Fairness Cream.

To nie jedyne dziwne decyzje w ostatnim czasie. W Wielkiej Brytanii zakaz stadionowy otrzymał kibic Burnley, który wynajął samolot z transparentem “White Lives Matter”, czyli bliźniaczym do popularnego BLM. Oskarżono go o rasizm, a firma w której pracował natychmiast go zwolniła.

Co to “Black Lives Matter”?

George Floyd został uduszony przez policjantów podczas interwencji. Jedyną winą 46-letniego afroamerykanina było zapłacenie w sklepie fałszywym czekiem opiewającym na 20 dolarów. Sprzedawcy wydał się on podejrzany i zgłosił na policję próbę użycia fałszywego czeku.

Funkcjonariusz Derek Chauvin klęknął na szyi Afroamerykanina podczas zatrzymania i go dusił. Mężczyzna prosił, aby go uwolnić. Informował, że nie może oddychać. Mimo interwencji przechodniów policjant nie posłuchał. George Floyd zmarł. Po śmierci czarnoskórego mężczyzny w Stanach Zjednoczonych rozpoczęły się protesty pod hasłem “nie mogę oddychać”. W wielu miastach doszło do zamieszek, które wymknęły się spod kontroli.

Powstało wtedy hasło “Black Lives Matter”. Zdaniem piewców tych słów, czarnoskórzy wciąż muszą się zmagać z rasizmem, a dowodem na to miało być zabicie Floyda. Skrzętnie pomija się fakt, że zmarły murzyn był recydywistą z kilkoma wyrokami więzienia.

Zobacz również:

Do Wielkiej Brytanii bez kwarantanny! Lista “bezpiecznych” państw!

Już niedługo do Wielkiej Brytanii dostaniemy się bez przechodzenia obowiązkowej kwarantanny! Pojawi się lista tak zwanych “bezpiecznych” państw z mniejszymi obawami przed zarażeniem się koronawirusem.

Koronawirus w Polsce: Liczba zakażeń zbliża się do 34 tysięcy!

Poznaliśmy raport z 27 czerwca odnośnie koronawirusa w Polsce. Ministerstwa Zdrowia przekazało pełne dane z dzisiejszego dnia. Standardowo otrzymaliśmy informacje na temat nowych stwierdzonych zakażeń oraz kolejnych ofiarach śmiertelnych.

Szef KSW o wyborach: Twój głos to jedyne na czym zależy politykom

W niedzielę w Polsce odbędą się bardzo ważne wybory prezydenckie. Maciej Kawulski zabrał głos i o wyborach wypowiedział się za pomocą mediów społecznościowych.