Widal.plKoronawirusDo Wielkiej Brytanii bez kwarantanny! Lista “bezpiecznych” państw!

Do Wielkiej Brytanii bez kwarantanny! Lista “bezpiecznych” państw!

Już niedługo do Wielkiej Brytanii dostaniemy się bez przechodzenia obowiązkowej kwarantanny! Pojawi się lista tak zwanych “bezpiecznych” państw z mniejszymi obawami przed zarażeniem się koronawirusem.

Cała Wielka Brytania z obowiązkowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających z innych krajów zrezygnuje już 6 lipca. Będą jednak wyjątki, bowiem kraje zostaną podzielone na “bezpiecznie” i te, w których ciągle występuje duże ryzyko zarażenia się koronawirusem.

Do Wielkiej Brytanii bez kwarantanny! Lista “bezpiecznych” państw!

Rządzący w Wielkiej Brytanii postanowili podzielić państwa na różne kategorie. Będą kraje oznaczone kolorami zielonym i bursztynowym, z których osoby przyjeżdżające do królestwa będą zwolnione z obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny. Nadal będzie jednak grupa krajów oznaczonych na czerwono, z których przybysze będą musieli odbywać obowiązkową kwarantannę.

Lista państw z podziałem na zielone, bursztynowe i czerwone ma zostać opublikowana w przyszłym tygodniu. Jednak według informacji BBC, Wielka Brytania zdejmie obowiązkową kwarantannę dla przyjeżdżających z Francji, Włoch, Hiszpanii, Grecji, Belgii, Holandii, Niemiec, Finlandii, Norwegii i Turcji.

Kolorem czerwonym, czyli z nadal obowiązującą kwarantanną objęte zostaną Portugala i Szwecja.

Na razie nie wiadomo, którym kolorem zostanie objęta Polska, ale najprawdopodobniej podróżujący z naszego kraju zostaną przydzieleni do grupy krajów kategorii zielonej, czyli bez obowiązkowej kwarantanny. Wszystko dzięki temu, że dynamika wzrostu zachorowań na koronawirusa w Polsce nadal jest niewielka i wydaje się, że w naszym kraju sytuacja powoli zostaje opanowywana.

Co także na WIDAL.PL?

Koronawirus w Polsce: Liczba zakażeń zbliża się do 34 tysięcy!

Poznaliśmy raport z 27 czerwca odnośnie koronawirusa w Polsce. Ministerstwa Zdrowia przekazało pełne dane z dzisiejszego dnia. Standardowo otrzymaliśmy informacje na temat nowych stwierdzonych zakażeń oraz kolejnych ofiarach śmiertelnych.

Kierowca autobusu był naćpany?! Szokujące doniesienia mediów

Kierowca autobusu był naćpany według informacji Radia Zet. Przy młodym mężczyźnie znaleziono woreczek z narkotykiem, była to prawdopodobnie amfetamina.

Szef KSW o wyborach: Twój głos to jedyne na czym zależy politykom

W niedzielę w Polsce odbędą się bardzo ważne wybory prezydenckie. Maciej Kawulski zabrał głos i o wyborach wypowiedział się za pomocą mediów społecznościowych.