Widal.plKoronawirusLiczba zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła już 13 milionów!

Liczba zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła już 13 milionów!

Liczba zakażonych koronawirusem przekroczyła już 13 milionów. Z tego ponad 3 miliony stwierdzono w Stanach Zjednoczonych. Cały czas sytuacja rozwija się w Brazylii. Wczoraj w największym południowoamerykańskim kraju stwierdzono ponad 30 tysięcy przypadków jednego dnia.

COVID-19 pojawił się po raz pierwszy w chińskim Wuhan. Początkowo problem istniał tylko w tym regionie, później pojawił się w innych miejscach kraju. Pierwsze zarażenie pojawiło się oficjalnie w grudniu na targu żywych zwierząt. Jako pacjentkę „0” uznano chińską kobietę, jedną z handlujących na tym bazarze.

Liczba zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła 13 milionów

Liczba zakażonych przekroczyła 13 milionów. Obecnie stwierdzono ponad 570 tysięcy zgonów spowodowanych zakażeniem COVID-19.

Najgorsza sytuacja nadal jest w Stanach Zjednoczonych. W tym kraju odnotowano do tej pory najwięcej przypadków. Liczby z USA robią duże wrażenie, potwierdzono ponad 3 miliony 400 tysięcy zakażonych, zmarło ponad 138 tysiące osób. To o kilka razy więcej niż podczas wojny w Wietnamie.

Stany Zjednoczone są szczególnie podatne na tego typu epidemie, ponieważ występuje tam bardzo duże zaludnienie. Poszczególni gubernatorzy stanów wprowadzili restrykcyjne zasady izolacji, z którymi nie zgadzał się Donald Trump. Prezydent USA wprost apelował do protestów przeciw kwarantannie. Jego zachowanie według specjalistów mogło doprowadzić do tragedii i spowodować wzrost skali zachorowań w kraju.

Obecnie sytuacja najgorzej wygląda w Ameryce Południowej

Koronawirus w Brazylii osiągnął już niebotyczne rozmiary. Ofiar śmiertelnych jest już tam więcej niż we Włoszech czy Wielkiej Brytanii. Liczba jest większa jedynie w USA. Pod względem ilości zakażonych, ustępują również tylko Stanom Zjednoczonym.

Do tej pory Brazylia zgłosiła ponad 72 tysięcy zgonów z powodu wirusa, a łączna liczba potwierdzonych przypadków w tym kraju przekroczyła milion 800 tysięcy. Eksperci uważają, że z powodu niewystarczających testów rzeczywista liczba przypadków i zgonów może być znacznie wyższa.

Zobacz także:

7-latka padła ofiarą pedofila. Matka brała czynny udział?

7- latka padła ofiarą pedofila, w dodatku przy pomocy własnej matki. Policji już udało się zatrzymać matkę dziecka oraz dwóch mężczyzn, którzy jej towarzyszyli. Oni także są oskarżeni o wykorzystywanie seksualne 7-letniej dziewczynki.

Znana feministka wyjeżdża z Polski z powodu wygranej Dudy?

Manuela Gretkowska to znana pisarka i feministka, która słynie z dużej niechęci do rządów Prawa i Sprawiedliwości. W ostatnich dniach kampanii używała dość mocnych słów odnośnie rządów Zjednoczonej Prawicy. Wyniki wyborów z pewnością nie zachwyciły Gretkowskiej, w dodatku zaskoczyła swoich fanów swoją decyzją.

Duży szok w TVN. Gwiazda “Faktów” odchodzi?

Justyna Pochanke wywołała dziś burzę spekulacji, ponieważ niespodziewanie poinformowała swoim współpracowników, że odchodzi z TVN! Dziennikarka od 16 lat prowadzi główne wydanie “Faktów” i nikt się nie spodziewał takiej decyzji. Natomiast pracownikiem tej telewizji była od 2001 roku.