Widal.plKoronawirusKoronawirus w USA. Na COVID-19 zmarło więcej Amerykanów niż zginęło w Wietnamie

Koronawirus w USA. Na COVID-19 zmarło więcej Amerykanów niż zginęło w Wietnamie

Koronawirus w USA. W USA sytuacja związana w pandemią COVID-19 wymyka się spod kontroli. Najgorzej jest w stanie Nowy Jork, gdzie występuje najwięcej zakażonych. Jest to spowodowane bardzo gęstym zaludnieniem w tym rejonie.

W Stanach Zjednoczonych jest już ponad milion przypadków zakażeń. w ostatnich 24 godzinach odnotowano aż 2207 zgonów spowodowanych COVID-19.

Koronawirus w USA

Jak podaje Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa z Baltimore, na COVID-19 zmarło więcej Amerykanów niż zginęło podczas wojny w Wietnamie.

Od początku epidemii odnotowano w Stanach Zjednoczonych 58 355 zgonów. Natomiast podczas wojny w Wietnamie zgineło 58 220 Amerykanów!

W USA występuje bardzo duże zaludnienie, a kraj ten dość późno wprowadził restrykcje. Sytuację pogarsza też odmienna polityka poszczególnych stanów, gdyż regulacje dotyczące obostrzeń są nie spójne. Często decyzje poszczególnych gubernatorów kwestionuje sam prezydent USA Donald Trump, który nie chce dopuścić do paraliżu gospodarczego kraju.

Choć w tym kraju jest ponad milion zakażonych poszczególne stany, chcą znosić obostrzenia. W jednym z nich w poniedziałek po weekendzie majowym zostaną otwarte restauracje i bary.

Prezydent USA podkreślił, że Światowa Organizacja Zdrowia niewystarczająco zajęła się sprawą epidemii w Chinach. Władze Państwa środka zafałszowały wyniki zakażeń i ofiar śmiertelnych. Zdaniem Trumpa doprowadziło to do rozwinięcie się choroby w innych krajach. Światowa Organizacja Zdrowia niewystarczająco monitorowała tę sprawę. Donald Trump podkreślił również, że jego kraj przekazuje na WHO 260 milionów rocznie, a Chiny zaledwie 40. Jego zdaniem to niesprawiedliwe. Stany Zjednoczone swoją decyzją mogą zachwiać funkcjonowaniem Światowej Organizacji Zdrowia.

Kiedy zniesione zostaną kolejne restrykcje w Polsce

Kolejne restrykcje w Polsce zostaną zniesione w najbliższy poniedziałek. Rząd zdecydował, że zostaną otwarte m.in. Galerie Handlowe.

Czy wybory prezydenckie odbędą się 10 maja?

Tego nie wiemy. Tymczasem coraz więcej polityków deklaruje, że nie zagłosuje w wyborach.

Czy mając 100 lat można wyleczyć się z koronawirusa?

Tak, w naszym kraju 100 latek został wyleczony. To były partyzant i strażak.

Czy imprezy sportowe mogą być organizowane?

Niestety na całym świecie panują obostrzenia zakazujące imprez sportowych. Mecze piłki nożnej są zakazane do odwołania. Tymczasem w Maroko zorganizowano zawody w Taekwondo przez internet.