Widal.plKoronawirus100-latek pokonał koronawirusa! To były partyzant i strażak!

100-latek pokonał koronawirusa! To były partyzant i strażak!

100-latek pokonał koronawirusa! W dobie pandemii SARS-CoV 2 i światowej walki ze śmiercionośnym wirusem są i dobre wiadomości!

Taką informacją z pewnością jest wiadomość o pokonaniu koronawirusa przez stulatka! Ozdrowienie jest na tyle istotne, że mężczyzna jest w największej grupie ryzyka. Ze względu na swój wiek znajduje się w gronie osób o największej liczbie śmiertelności na całym świecie. Sam jednak się nie dał i pokonał COVID-19!

100-latek pokonał koronawirusa!

100-latek, który pokonał koronawirusa to Polak. Jest nim Stanisław Bigos. Były partyzant i strażak. Pokonał on koronawirusa będąc pacjentem Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Jest on najstarszym ozdrowieńcem w kraju!

O tej dobrej informacji opinię publiczną poinformowała dzisiaj p. Iwona Sołtys z CSK MSWiA. Dobrą wieść opublikowała na Twitterze:

Koronawirus w Polsce

Nie wszyscy jednak mieli tyle szczęścia, co pan Stanisław. Jak zatem aktualnie wygląda sytuacja z koronawirusem w Polsce? Dzisiaj otrzymaliśmy kolejny raport w sprawie zachorowań z Ministerstwa Zdrowia. Informuje on o nowych stwierdzonych zakażeń oraz kolejnych ofiarach śmiertelnych.

Dzisiejszy raport dzienny epidemii jest niezbyt optymistyczne. W pierwszym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 144 przypadkach i 4 ofiarach śmiertelnych. W drugim komunikacie poinformowano o 141 zakażeniach i 22 zgonach. Daje to łączny bilans dnia na poziomie 285 przypadków zakażeń i 26 ofiar śmiertelnych.

Czy muszę nosić maseczkę ochraniającą twarz?

Tak, noszenie maseczek jest obowiązkowe. Ważne jest, aby je odpowiednio utylizować, bo są one źródłem wielu wirusów!

Jak wygląda sytuacja z koronawirusem w Polsce?

Poznaliśmy najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Na koronawirusa zmarł 46-latek.

Czy możemy wyjechać na majówkę?

Można, ale trzeba będzie podporządkować się obowiązującym zakazom. Niektórym może się to nie spodobać.