Widal.plKoronawirusMaseczki i rękawiczki niebezpieczne! Walają się wszędzie!

Maseczki i rękawiczki niebezpieczne! Walają się wszędzie!

Maseczki rękawiczki są niebezpieczne! W dobie pandemii koronawirusa noszenie maseczek zakrywających usta i nos w miejscach publicznych oraz rękawiczek w sklepach jest obowiązkowe. Są one jednak źródłem niebezpiecznych zarazków, w tym i śmiercionośnego SARS-CoV 2!

W jaki sposób maseczki i rękawiczki są dla nas niebezpieczne? Skoro rząd wprowadził ich stosowanie ze względów bezpieczeństwa, to teoretycznie powinny one nas chronić. Dlaczego jest więc inaczej? Odpowiedź jest w nas samych!

Maseczki i rękawiczki niebezpieczne!

Chodzi o jednorazowe maseczki i rękawiczki, które Polacy na potęgę wyrzucają gdzie popadnie! To wszystko przez nasze śmiecenie! Maseczki chronią nas przed groźnym koronawirusem, ale są porzucane dosłownie wszędzie: w parkach, lasach, bulwarach czy na ulicach. Często widzimy je niedbale wrzucone do śmietnika, gdzie także można mieć z nimi kontakt.

Takie działanie wpływa na nasze bezpieczeństwo. Maseczki i rękawiczki walają się dosłownie wszędzie, a niesione podmuchem wiatru mogą też osadzać na drzewach. Nieodpowiednio zutylizowane mogą rozkładać się w środowisku nawet i sto lat, przez co cierpi cała przyroda!

Nie trzeba tłumaczyć, że maseczki chronią nas od strony wewnętrznej, ale na ich zewnętrznej stronie osiada wiele wirusów, które poprzez niepoprawną utylizację mają dalszy kontakt ze środowiskiem.

Dbajmy o siebie i innych!

Poprawne obchodzenie się z maseczkami i rękawiczkami jest niezbędne dla naszego zdrowia. Jeśli wszyscy chcemy jak najszybciej wrócić do “normalności”, to musimy robić wszystko, aby zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusów, w tym wirusa SARS-CoV 2.

Jednym z metod jest właściwe obchodzenie się ze zużytymi maseczkami i rękawiczkami. Weźmy to sobie do serca, bo nawet nie wiemy, gdzie czai się na nas koronawirus.

Jak wygląda sytuacja z koronawirusem w Polsce?

Poznaliśmy najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Na koronawirusa zmarł 46-latek.

Czy możemy wyjechać na majówkę?

Można, ale trzeba będzie podporządkować się obowiązującym zakazom. Niektórym może się to nie spodobać.

Kiedy zostaną otwarte galerie handlowe i salony fryzjerskie?

Dzięki nieoficjalnych informacji poznaliśmy datę otwarcia galerii handlowych. Otworzą się wtedy również salony kosmetyczne i fryzjerskie.