Widal.plOgólneKoronawirus w Polsce. Liczba zakażonych przypadków ciągle rośnie

Koronawirus w Polsce. Liczba zakażonych przypadków ciągle rośnie

Koronawirus w Polsce rozszerza się  z dnia na dzień. Ministerstwo zdrowia podaje codziennie coraz większą liczbę zakażonych. W poniedziałek wzrosła o 116 osób.

Mamy 57 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 1 osoby z woj. podlaskiego i 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego

-podało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Koronawirus się nie zatrzymuje

Ogólna liczba zakażonych wynosi w tej chwili 749 osób w tym pośród tej liczby osiem chorych zmarło. W sumie w poniedziałek potwierdzono 116 nowych zachorowań.

Łukasz Szumowski ogłasza w wywiadzie, że z zakończeniem tego tygodnia, liczba wzrośnie do paru tysięcy. Jednakże nie jest to rzeczywista ilość zakażonych. W chwili obecnej przeprowadzanych jest tysiące testów. Pomimo tego nie jest to wystarczające na daną sytuacje. Oprócz tego minister dodał, że najlepszym sposobem przeciwdziałania negatywnych skutków epidemii jest kwarantanna. Nawołuję on do pozostania w domach.

 Pod koniec tygodnia możemy mieć “dobrych parę tysięcy zakażeń”

-informuje polityk.

Jak wykryć koronawirusa?

Najważniejszym jest rozpoznać objawy. Są nimi:

  • gorączka
  • duszności
  • kaszel
  • osłabienie
  • bóle mięśni

Zostały one oficjalnie potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i WHO. Jeśli masz lub podejrzewasz u kogoś takie symptomy. Należy powaidomić najbliższa Stacje Sanitarno-Epidemiologiczną lub zgłosić się do najbliższego szpitalu zakaźnego. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie pod tym linkiem.

Kwarantanna najlepszym sposobem

Jeżeli chcesz się uchronić przed zakażeniem najlepiej żebyś pozostał na czas pandemii w domu. Wirus ten bardzo szybko się rozprzestrzenia w łatwy sposób. Należy wychodzić z domu tylko w ważnych sprawach. Oprócz tego trzeba pamiętać, aby myć często dłonie minimum 30 sekund z użyciem mydła, tylko wtedy pozbędziemy się wirusa. Jeśli jednak chcesz opuścić dom zachowaj odległość minimum dwa metry od innych ludzi. Wirus SARS-COV-19 – nazwa naukowa, przenoszony jest tylko pomiędzy ludźmi. Nasze zwierzęta domowe ich nie przenoszą.