Widal.plSpołeczeństwoKoronawirus liczba zachorowań. Najnowsze wieści z 29 marca

Koronawirus liczba zachorowań. Najnowsze wieści z 29 marca

Koronawirus, liczba zachorowań na dzień dzisiejszy wynosi 1862 osoby w Polsce. Dziś doszło do potwierdzenia 224 przypadków oficjalnych osób chorych. Oprócz tego w kraju zmarły dziś 4 osoby zakażone. W sumie już zmarło 22 osoby z powodu tej choroby.

Jak podało dziś ministerstwo Zdrowia, do grona chorych na Covid-19 przybyły aż 224 osoby. Z tego, aż cztery osoby zainfekowane koronawirusem odeszły. Rano otrzymaliśmy informacje o dwóch zgonach. Pierwsza tragiczna informacja była o pacjencie ze Szpitala w Bytomiu, 75-letni mężczyzna z chorobami współistniejącymi. Następnie 82-letni mężczyzna ze szpitala w Racioborzu, również z występującymi chorobami współistniejącymi. Oprócz tego ministerstwo ogłosiło popołudniu kolejne dwa zgony. Było to dwóch mężczyzn, 72-letni ze szpitala w Tychach oraz 89- letni z placówki w Myślenicach. Obydwoje tak samo chorowali wcześniej na przewlekłe choroby.

Koronawirus, liczba zachorowań na całym świecie

Oficjalnie liczba chorych na całym świecie wynosi w danej chwili ponad 600 tysięcy osób. Największym ogniskiem zachorowań zostały Stany Zjednoczone. Jednakże najbardziej tragiczny w skutkach krajem, dotkniętym zarazą, są nadal Włochy. W kraju tym dziś zmarło ponad 750 osób. Liczba zgonów w sumie wzrosła do 10 779. Z tego wynika, że zmarło też około 50 lekarzy, którzy walczyli z koronawirusem. Oficjalna stan chorych wynosi ponad 97 tysięcy i wzrasta nieubłaganie.

W USA jest potwierdzonych około 124 tysięcy zainfekowanych. Z tym  ponad 2 tyś. zgonów. Razem Włochy jak i USA przekroczyły liczbę zachorowań z Chin. Na całym świecie w sumie jest mniej więcej 680 tysięcy chorych ludzi na COVID-19. Totalna liczba ofiar jest równa około 32 500.

W USA może dojść do ogromnej tragedii

Jak podaje amerykański naukowiec, Anthony Fauci w tym tempie, w jakim wirus się roznosi po jego kraju, może dojść do milionów zakażeń. Oprócz tego snuje czarne scenariusze na temat śmierci, którą spowoduje koronawirus. Przewiduje on, że może dojść do aż 100 000 zgonów. Dramatyczna sytuacja już w samym mieście New York obrazuje, co może się dziać w następnych miastach w kraju.

Oprócz tego Polska ma wysłać specjalną grupę pomocniczą do Włoch. Będzie ona składać się z polskich lekarzy.  W celu wsparcia służby medycznej w Italii na 10 dni.