Widal.plKoronawirusKiedy wróci piłka nożna? Już szósty kraj na świecie wznawia rozgrywki

Kiedy wróci piłka nożna? Już szósty kraj na świecie wznawia rozgrywki

Ciągle czekamy na informacje kiedy wróci piłka nożna. Co prawda na razie nie na całym świecie, ale powoli fani najpopularniejszego sportu na świecie mogą emocjonować się rozgrywkami na żywo. Swoje rozgrywki na najwyższym poziomie ligowym wznowił kolejny kraj, tym razem jest to Turkmenistan.

Jest to szósty kraj na globie, gdzie kibice mogą aktualnie śledzić wydarzenia na żywo z najwyższej piłkarskiej ligi. Oprócz Turkmenistanu, rozgrywki piłkarskie można śledzić w Tadżykistanie, Białorusi, Nikaragui, Burundi i Tajwanie.

Piłka nożna w Turkmenistanie

Turkmenistan w swojej najwyższej klasie rozgrywkowej ma osiem zespołów. W niedzielę odbyło się pierwsze spotkanie we wznowionych rozgrywkach. W derbach stolicy kraju – Aszchabadu piłkarze Altyn Asyr zremisowali z liderem tabeli Kopetdah 1:1. Było to spotkanie w ramach czwartej kolejki tamtejszej ekstraklasy.

Zespół Altyn Asyr jest obrońcą tytułu mistrzowskiego, obecnie zajmuje trzecie miejsce w ekstraklasie Turkmenistanu. Poniżej prezentujemy aktualną tabelę ligową tych rozgrywek:

Kiedy wrócą największe ligi świata?

Kiedy wróci piłka nożna w największych krajach? To pytanie zadają sobie fani piłki nożnej na całym świecie. Na razie najbliżej powrotu do startów jest niemiecka 1. Bundesliga, która już wprowadza w życie przepisy umożliwiające rozgrywanie meczów bez udziału publiczności. Według nieoficjalnych doniesień niemieckie klubu na murawy mają wybiegnąć już w maju.

Inaczej sytuacja ma się w angielskiej Premier League – tam ciągle nie ma nawet przebłysków odnośnie wznowienia rozgrywek, choć pojawiły się głosy, by drużyny Premier League rozgrywały mecze na neutralnych boiskach.

Najgorsza sytuacja jest we włoskiej Serie A i hiszpańskiej Primera Division, bowiem te kraje zmagają się z największą ilością zarażonych SARS-CoV 2 i opanowanie sytuacji epidemiologicznej w tych krajach jest obecnie najtrudniejsze.

Nie wiadomo także, kiedy w Polsce zacznie się trzeci etap odmrażania gospodarki, w którym umieszczone są wydarzenia sportowe, jednakże bez udziału publiczności. Od tego właśnie zależy powrót na boiska piłkarzy naszej rodzimek Ekstraklasy.

Cztery etapy znoszenia ograniczeń - Lokalna24.pl - Portal ...