Widal.plOgólneKardiolog zaniepokojony tym co zobaczył, wystosował ważny apel

Kardiolog zaniepokojony tym co zobaczył, wystosował ważny apel

Kardiolog to lekarz, który specjalizuje się w chorobach serca. Specjaliści tej dziedziny zdają sobie doskonale sprawę jak ważna w życiu człowieka jest dbałość o sprawność fizyczna. To właśnie dzięki niej możemy wzmocnić naszą odporność, która jest tak ważna w obecnej sytuacji epidemiologicznej.

Kardiolog Łukasz Małek postanowił wystosować apel do Polaków, żeby bardziej dbali o zdrowie i uprawiali sport na świeżym powietrzu.

Kardiolog martwi się zachowaniem Polaków

Łukasz Małek jest doktorem habilitowanym nauk medycznych, który jest kierownikiem Poradni Kardiologii Sportowej w Narodowym Instytucie Kardiologii. Jest jednym z czołowych przedstawicieli tej specjalizacji. W dodatku jest bardzo aktywny sportowo i radzi Polakom jak dbać o zdrowie w mediach społecznościowych.

Właśnie wróciłem z porannego treningu. Z przykrością stwierdzam, że nikt już nie uprawia sportu na świeżym powietrzu.

– podzielił się z internautami kardiolog i w związku z tym postanowił wystosować apel.

Stąd mój apel: wracajmy na ścieżki biegowe i rowerowe, oczywiście odpowiedzialnie. Sport jest nam teraz potrzebny jak nigdy dotąd, także dla zdrowia psychicznego.

– jasno postawił sprawę dr hab. Łukasz Małek.

Maseczki nie są wskazane przy uprawianiu sportu

Specjalista twierdzi, że podczas biegania lub innej aktywności ruchowej, którą przeprowadzamy samotnie, powinniśmy zdjąć maski.

A i zdejmijmy maski uprawiając sport solo i w odosobnieniu, ich noszenie w takich sytuacjach nie ma żadnego uzasadnienia, a wręcz może szkodzić.

– mówi kardiolog i argumentuje to swoimi własnymi doświadczeniami. Lekarz poleca również trenować w godzinach porannych ze względu na lepszą jakość powietrza.

Jest to moje prywatne zdanie jako lekarza kardiologa uprawiającego regularnie sport na świeżym powietrzu. Także teraz, bez przerw. Wybieram godziny poranne, powietrze jest świeże, a nie morowe, piękna wiosna.

– podsumowuje specjalista.

Nierozstrzygnięty jest jednak jeden ważny fakt. Czy jeśli ściągniemy maski przy uprawianiu sportu i przypadkiem trafimy na policjanta to dostaniemy mandat? Według obecnych przepisów powinniśmy, ale wszystko zależy od zachowania funkcjonariusza. Miejmy nadzieję, że mundurowi będą podchodzić do sprawy logicznie, a nie sztywno według przepisów.