Widal.plKościółIlu księży jest pedofilami? Znany seksuolog udzielił odpowiedzi!

Ilu księży jest pedofilami? Znany seksuolog udzielił odpowiedzi!

Zastanawialiście się kiedyś, ilu księży jest pedofilami? Sprawa pedofilii w kościele katolickim jest w ostatnich dniach mocno nagłaśniana, a w rzekome ukrywanie księży-pedofili wplatane są coraz bardziej znane nazwiska.

Ostatnio głośno było o potencjalnym ukrywaniu faktu pedofilii przez bliskiego współpracownika Jana Pawła II – arcybiskupa Stanisława Dziwisza. Teraz natomiast mówi się nawet, że święty papież Polak miał mieć dużo na sumieniu w kontekście ukrywania przypadków pedofilii wśród księży.

Jaki odsetek księży stanowi realny problem?

Ilu księży jest pedofilami? Znany seksuolog udzielił odpowiedzi!

Znany polski seksuolog Zbigniew Lew-Starowicz w rozmowie z Interią.pl wskazał, jaki procent wszystkich księży to potencjalni pedofile. Badania, na których opiera się seksuolog są nadzieją dla polskiego kościoła, bowiem wskazują, że jedynie 3% księży ma skłonności do pedofilii:

“Nie odróżnia się hebefilii od pedofilii. A w tych 3 proc. jest wielu hebefilów, czyli ludzi odczuwających pociąg seksualny do młodych mężczyzn czy młodych kobiet. To może być ktoś przed 15. rokiem życia, ale zainteresowanym nie chodzi o ciało dziecka. Pamiętajmy, że w Polsce odpowiada się karnie za seks z osobą do 15. roku życia.

Jeżeli mówimy o 3 proc., to oznacza, że nie jest to grupa szczególnego, wysokiego ryzyka. Bo 97 proc. księży nie jest pedofilami. Gdyby Kościół miał przejrzyste procedury i w przypadku jakiegokolwiek nieodpowiedniego kontaktu z dzieckiem, przekraczania dystansu, wyrzucał ze swoich szeregów, nie byłoby żadnego ryzyka.”

Profesor Lew-Starowicz zaznacza także, że pedofilia to choroba, którą należy i można leczyć:

“Owszem, leczymy ją. Mamy system leczenia w oddziałach ambulatoryjnych, zamkniętych. Na świecie też się to robi. Nikt nie rodzi się pedofilem, nie ma takich danych. Proszę nie mylić ani nie utożsamiać homo- z pedofilią.”

Cała rozmowa Interii ze Zbigniewem Lwem-Starowiczem do sprawdzenia -> TUTAJ.

Co także na WIDAL.PL?

Królowa Elżbieta II planuje abdykować? Zanim jednak to zrobi ma plan co do swoich wnuków

Królowa Elżbieta II planuje abdykować? Jak się okazuje 94- letnia monarchini ma jeszcze plan odnośnie swoich wnuków.

“Zestaw antydepresyjny po utracie dziecka”. Jedyne 10 zł za “duchowy lek” bez recepty. Nowy pomysł jednego z duchownych.

“Zestaw antydepresyjny po utracie dziecka”. To nowy lek duchowy mający za zadanie pomóc kobietom, które przeżyły: utratę dziecka, poronienie naturalne, poczucie winy, lęki i stany depresyjne po utracie dziecka, przerwanie ciąży, syndrom poaborcyjny oraz in vitro.

Nie żyje ksiądz Eugeniusz Makulski. Duchowny był oskarżony o molestowanie dzieci. Zainicjował też budowę bazyliki Licheńskiej

Nie żyje ksiądz Eugeniusz Makulski. Duchowny zainicjował budowę bazyliki w Licheniu, do której ochoczo pielgrzymują wierni. Ksiądz zmarł w wieku 92 lat.