Widal.plKościółEmerytura arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia zwala z nóg! Kwota jest gigantyczna

Emerytura arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia zwala z nóg! Kwota jest gigantyczna

Emerytura arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia zwala z nóg! Duchowny, który kilka dni temu został ukarany przez papieża może liczyć na ogromne świadczenie emerytalne.

Informacja ta została jasno skrytykowana przez ksiądz Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Zdaniem duchownego, świadczenie, które miałby otrzymać arcybiskup powinno zostać przekazane na fundację charytatywną.

Emerytura arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia zwala z nóg!

Emerytura arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia zwala z nóg! Mimo, że duchowny został ukarany przez papieża Franciszka za tuszowanie nadużyć seksualnych w swojej diecezji. Arcybiskup musi zamieszkać poza terytorium archidiecezji gdańskiej. Co więcej ma także zakaz uczestniczenia w publicznych celebracjach religijnych lub spotkaniach świeckich na jej terenie.

Jak przekazał ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski rozmowie z “Super Expressem skala przewinień była ogromna:

Skala zarzutów była ogromna! Tu nie chodziło tylko o tuszowanie pedofilii, chodziło o mobbing i styl życia abp Głódzia, który był moim zdaniem skandaliczny i naruszający dobre obyczaje. I obecna Kancelaria Prezydenta powinna stanąć przed pytaniem: czy w takiej sytuacji nie powinno się abp Głódziowi odebrać stopnia generalskiego, nadanego przez poprzedników, a jego bardzo wysoka emerytura niech będzie przelewana na rzecz Fundacji św. Józefa, jako ofiara.

17 tys. zł generalskiej emerytury

Okazuje się jednak, że mimo kary, którą poniesie duchowny za swoje winy to może liczyć na ogromne świadczenie emerytalne. Abp Głódź Może pobierać nawet 17 tys. zł generalskiej emerytury. 

Jednak ksiądz Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski uważa, że prezydent Polski powinien zwrócić na to uwagę i odebrać bardzo wysokie świadczenie arcybiskupowi.

Kto jak kto, ale generał musi cieszyć się nieposzlakowaną opinią, również w sprawach moralnych – dodaje ksiądz

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Kaucja za butelki plastikowe! Od kiedy będzie można zwracać butelki do sklepów?

Minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka zapowiedział ogromne zmiany w kwestii użycia i sprzedaży plastiku. Od tego roku butelki plastikowe do 3 litrów będą objęte kaucją. Przepisy zostaną uchwalone w tym roku, a od 2022 będzie można zwracać butelki do sklepów.

Szczepionka AstraZeneca zmienia nazwę! Jak teraz będzie się nazywać?

Szwedzka Agencja ds. Produktów Medycznych Läkemedelsverket poinformowała o zmianie nazwy szczepionki produkowanej przez firmę AstraZeneca. Według danych udostępnionych przez europejską Agencję Leków (EMA) zostanie zmieniona tylko nazwa szczepionki przeciw koronawirusowi. Skład pozostanie bez zmian.

Nike pozywa MSCHF za ‘Buty Szatana’!

Nike pozywa MSCHF za ‘Buty Szatana’! Firma pozywa nieautoryzowane „buty szatana”, za którymi stoi małe przedsiębiorstwo z Brooklynu. Jednak sprzedaż 666 par zmodyfikowanych butów Nike Air Max 97 jako „Buty Szatana” we współpracy z raperem Lil Nas X nie przejdzie bez echa.