Widal.plUkrainaDobre wiadomości dla Bidena!

Dobre wiadomości dla Bidena!

Dobre wiadomości dla Bidena!
Foto: Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Demokraci wygrywają wybory do Senatu, Putin w ogniu krytyki nawet we własnym otoczeniu – zapraszamy na podsumowanie wydarzeń.

Putin krytykowany przez własne otoczenie

Po wyzwoleniu Chersonia przez Ukraińców środowiska przychylne Putinowi otwarcie krytykują go za brak umiejętności realizacji planów wojennych. Wśród tych osób znajduje się Aleksander Dugin, który w Rosji uchodzi za głównego ideologa imperialistycznych zamiarów Kremla. Eksperci informują o coraz śmielszych i bardziej otwartych konfliktach wśród najważniejszych polityków w Moskwie.

Dobre wiadomości dla Bidena 

Demokraci wygrywają wybory w USA i tym samym utrzymują kontrolę nad Senatem. Mimo początkowych prognoz mówiących o prawdopodobnym zwycięstwie Republikanów, przegrywają oni rywalizację o większość w tej izbie. Prezydent USA powiedział, że “czuje się dobrze i nie może się doczekać następnych kilku lat”.

Ciężka sytuacja humanitarna

Podczas gdy ludzie świętują wyzwolenie Chersonia, miasto pozostaje bez wody, ciepła, elektryczności, komunikacji i wystarczającej ilości leków. Burmistrz Chersonia mówi, że sytuacja humanitarna jest poważna, ponieważ siły rosyjskie podczas ucieczki zniszczyły i zaminowały krytyczną infrastrukturę. Prace nad jej odbudową już się rozpoczęły

Mały reaktor modułowy w Ukrainie

USA i Ukraina porozumiały się w sprawie rozpoczęcia pilotażowego projektu budowy małego reaktora modułowego w Ukrainie. “To pilotażowy projekt <Clean Fuel in Ukraine with SMR>, który zademonstruje produkcję czystego wodoru i amoniaku przy użyciu bezpiecznego, małego modułowego reaktora jądrowego i zaawansowanych technologii elektrolizy w Ukrainie” – czytamy w oświadczeniu. Celem projektu jest wsparcie bezpieczeństwa energetycznego Ukrainy i pokazanie przywództwa tego kraju w dziedzinie czystej energii.

Zapraszamy na Instagrama SymvolMedia!