Widal.plKoronawirusBrazylia ma lek na koronawirusa! Co to dla nas oznacza?

Brazylia ma lek na koronawirusa! Co to dla nas oznacza?

Brazylia ma lek na koronawirusa. Jak poinformował rząd tego kraju, brazylijscy naukowcy wynaleźli lek na COVID-19, który ma 94% skuteczności. Pierwsze testy na chorych pacjentach mają rozpocząć się z początkiem maja.

Jeśli to co powiedział  minister nauki i technologii Brazylii Marcos Pontes, okaże się prawdą, szykuje się prawdziwy przełom w walce z pandemią COVID-19 na świecie. Wynalezienie skutecznego leku w znacznym stopniu przyczyni się do przeżywalności osób chorych na śmiercionośnego wirusa. Minister potwierdził, że podczas badań in vitro środek wykazał aż 94 procent skuteczności, przy bardzo małych skutkach ubocznych.

Brazylia ma lek na koronawirusa! Pierwsze testy na chorych już w maju!

W najbliższych dniach ruszą pierwsze testy na chorych pacjentach. Jak podaje brazylijska prasa, badania będą wykonywane w siedmiu brazylijskich szpitalach. Wiemy też, że rząd Brazylii nie zamierza ujawniać jakie środki będą testowane. Poda tą informację po rozpoczęciu prac, aby zapobiec nagłemu wykupowi tych środków na świecie.

“Badania nowego leku będą prowadzone w siedmiu szpitalach naszego kraju na łącznej grupie 500 osób zainfekowanych koronawirusem”

Jak można się domyślać po wypowiedzi szefa resortu nauki i technologii, są to środki farmakologiczne raczej łatwo dostępne na rynku medycznym

“W ten sposób unikniemy niepotrzebnego w tej chwili wyścigu po ten środek”

– dodał minister.

Koronawirus w Brazylii

Jak do tej pory w Brazylii odnotowano 30 425 przypadków choroby. ale w kraju tym jest już bardzo dużo wyzdrowiałych osób. Blisko połowa wcześniej zarażonych pokonało koronawirusa, bo aż – 14 026. Początkowo w Brazlii nie brano na poważnie choroby, która zbiera śmiertelne żniwo na świecie. Obostrzenia były wprowadzane przez rząd bardzo powoli. Doszło to tego, że w najbiedniejszych dzielnicach tego państwa, gangi zaczęły wprowadzać restrykcje by szybciej zwalczyć pandemie. Jednym z obostrzeń było np. zalecenie o nie opuszczaniu miejsc zamieszkania przez mieszkańców, gdy nie ma takiej potrzeby.