Widal.plAndrzej DudaAndrzej Duda szokuje! Wziął udział w wyzwaniu przeciwko koronawirusowi

Andrzej Duda szokuje! Wziął udział w wyzwaniu przeciwko koronawirusowi

Andrzej Duda szokuje! Obecny prezydent wziął udział w #hot16challenge2 – wyzwaniu przeciwko pandemii koronawirusa panującej w Polsce. Jest to bardzo popularna akcja, która ma pomóc uzbierać pieniądze aby pomóc służbie zdrowia w walce z COVID-19.

Jest to bardzo duże zaskoczenie, wyzwanie szturmem wdarło się ze świata rapu do polityki. Wczoraj mogliśmy oglądać rapującego Janusza Korwina-Mikke, który przez swój występ może popaść w tarapaty. Jego występ nie spodobał się bowiem Lewicy. Dzisiaj w wyzwaniu wziął sam prezydent. Jak mu poszło? Zobaczcie sami!

Andrzej Duda szokuje!

Prezydenta nominował raper Zeus, a ten postanowił przyjąć wyzwanie.

“Fantastyczna akcja #Hot16Challenge2, choć nominacje od Zeusa przyjąłem z lekkim przerażeniem – nigdy nie rapowałem. W natłoku obowiązków dopiero dzisiaj mogłem odpowiedzieć na zaproszenie. Niech muzyka nas łączy w dobrej sprawie!”

– napisał na Twitterze.

Prezydent zaprosił do udziału w akcji Marylę Rodowicz, Sebastiana Karpiela-Bułeckę, zespoły PECTUS i Golec uOrkiestra oraz Mateusza Morawieckiego.

Wszystko w szczytnym celu!

Akcja #hot16challenge2 to inicjatywa wymierzona przeciwko COVID-19. Wszystko rozpoczęło się od raperów, którzy zaczęli zapraszać coraz to nowe osoby. W wyzwaniu wzięło udział wiele gwiazd a akcja cieszy się bardzo dużą popularnością. Jak dotąd udało się zebrać około 1,4 mln złotych! Kwota zostanie przekazana służbie zdrowia i pomoże w walce z koronawirusem.

W związku z panującą pandemią, integralną częścią akcji staje się zbiórka charytatywna – Beef z koronawirusem #hot16challenge – organizowana wraz z fundacją Siepomaga.pl. Do udziału w zbiórce chciałbym zachęcić nie tylko nominowanych, ale i wszystkich słuchaczy. Możesz wpłacić pieniądze na zbiórkę którą stworzyłem, ale jeśli wolisz wesprzeć inaczej, żaden problem. Zliczaniem wszystkich wpłat na specjalnym liczniku umieszczonym na stronie http://hot16challenge.network zajmie się Rap Genius Polska. Wierzę, że zbiorowa obserwacja rosnącej kwoty będzie świetnym mobilizatorem do wpłat, dlatego, jeśli czujesz się z tym okej, chciałbym Cię poprosić o udostępnienie informacji o wysokości przekazanej kwoty. Pamiętajmy jednak, że to nie jest zabawa dla bogaczy, ani wyścig zbrojeń, jakakolwiek pomoc jest super. Ostateczny wybór zostawiam Tobie. Tak czy inaczej byłoby super obserwować jak licznik rośnie, a na końcu zobaczyć nagłówek “Polski Hip-Hop zebrał milion na walkę z koronawirusem”! 🙂
Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem.

Na platformie yt, filmy cieszą się bardzo dużą popularnością. Film rapera o pseudonimie “Szpaku” oglądnęło blisko 9 mln ludzi! W challengu nie biorą udziału tylko muzycy. Swoje zwrotki zaśpiewali już politycy, sportowcy czy aktorzy.


Jak wygląda sytuacja z Koronawirusem w Polsce?

Wciąż odnotowujemy nowe zakażenia i zgony. Otrzymaliśmy już dzienne podsumowanie z dnia 11 maja od Ministerstwa Zdrowia.

Kto jeszcze wziął udział w #hot16challenge2

Z polityków w akcji wziął udział Janusz Korwin-Mikke. Zszokował wszystkich swoim wystąpieniem.

Czy można szybko przebadać się na COVID-19?

Istnieją testy dzięki którym wynik otrzymamy po 10 minutach. Amerykanie ostatnio oficjalnie zatwierdzili taki test.