Widal.plOgólne12-latka zmarła w Belgii z powodu koronawirusa. Najmłodsza ofiara

12-latka zmarła w Belgii z powodu koronawirusa. Najmłodsza ofiara

12-latka zmarła w Belgii z powodu zakażenia koronawirusem. Jest to najmłodsza ofiara w całej Europie. O tragicznych wieściach poinformował rząd kraju.

Jest to bardzo tragiczny przypadek, który udowadnia, że nie tylko starsi ludzie przechodzą chorobę z fatalnym skutkiem.

To trudny moment, ponieważ śmierć dotyczy dziecka. Nasze myśli są z jej rodziną i przyjaciółmi. To bardzo wyjątkowy przypadek, śmierć dziecka z powodu koronawirusa zdarza się rzadko, ale bardzo nas zasmucił

-poinformował w swej wypowiedzi  Emmanuel Andre, przedstawiciel rządowy organu kryzysowego do spraw epidemii.

12-latka zmarła w Belgii rozpaczliwy przypadek

Jednakże śmierć młodej dziewczynki nie jest do tej pory pierwszym przypadkiem gdzie młoda osoba umarła. Obrazuje nam to, że nawet młodzi mogą być poważnie dotknięci przez chorobę koronawirusa. A zwłaszcza to oni lekceważą i są tymi co najbardziej przenoszą zarazę. Wynika to z tego, że najczęściej choroba u młodych przechodzi bezobjawowo. Jednak są oni największym źródłem, które roznosi na osoby starsze. Łamanie zakazu zgromadzeń powoduje tragiczne skutki i może dojść do takich jak we Włoszech. Przez to ściągają wirusa do wszystkich najbardziej zagrożonych. Do grupy ryzyka należą wszyscy ludzie, którzy mają choroby obniżające sprawność układu odpornościowego i ogólnie osłabiony organizm przez choroby przewlekłe. Emeryci są najbardziej zagrożeni ponieważ organizm na starość traci większość swojej siły w walce z chorobami.

Stan pandemii w Belgii

W kraju tym doszło dość szybko do wielu zgonów. Liczba przekroczyła już 700 osób. Władze państwa przewidują, że w kwietniu dojdzie do punktu kulminacyjnego w zakażeniach. Również są pełni nadziei, że wszystkie placówki zdrowotne uporają się z problemem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w szpitalach nie dojdzie do przeciążenia. Rząd Belgii poinformował, że poradzi sobie z pandemią koronawirusa, ale dojdzie do wielu strat.

Jak i w naszym kraju wprowadzono wiele obostrzeń, w celu pokonania Covid-19. Z dnia na dzień dostajemy coraz to więcej informacji od rządu o jeszcze bardziej drastycznych środkach. Wszyscy powinniśmy się stosować do oficjalnych informacji i próśb ze strony władzy. Jest to niezmiernie ważne, żeby zastosować wobec samego siebie kwarantanne i nie być potencjalnym nowym zakażonym.