Widal.plKoronawirusKolejne ofiary koronawirusa, ponad 10 tysięcy zakażonych!

Kolejne ofiary koronawirusa, ponad 10 tysięcy zakażonych!

Raport poranny Ministerstwa Zdrowia na temat stanu epidemii koronawirusa w Polsce został opublikowany. Poznaliśmy kolejne liczby potwierdzonych nowych zakażeń oraz ilość zgonów spowodowanych chorowanie na COVID-19.

Doszła duża liczba nowych zachorowań, stwierdzono 178 przypadków zakażeń.

Raport poranny Ministerstwa Zdrowia

Na ten moment 3505 osób jest hospitalizowanych, to o aż 600 więcej niż wczoraj. 98 tysięcy 20 osób jest poddanych kwarantannie, ta liczba zmniejszyła się od wczoraj o ponad 7 tysięcy. Ponad 22 tysięcy ludzi pozostaje poddanych nadzorem epidemiologicznym. Liczba osób wyzdrowiałych wzrosła do 1513. To wzrost o ponad 200 w stosunku do wczoraj.

Najwięcej przypadków zachorowań tym razem potwierdzono w woj. łódzkim. Duża liczba doszła na terenie woj. małopolskiego. Zmarło również kolejne pięć osób. Według informacji MZ oboje cierpieli na choroby przewlekłe.

Mamy 178 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: łódzkiego (55), małopolskiego (19), opolskiego (18), dolnośląskiego (18), wielkopolskiego (16), kujawsko-pomorskiego (14), śląskiego (12), pomorskiego (8), lubelskiego (7), zachodniopomorskiego (5), świętokrzyskiego (4), podkarpackiego (1) i podlaskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 70-M Kraków, 57-M Tychy, 90-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 10 034/404 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Od dzisiaj znoszenie  kolejnych obostrzeń

Od dzisiaj możemy iść załatwić sprawy urzędowe. Oczywiście nie będzie tak jak wcześniej, trzeba będzie zachować środki ostrożności. Wielu obywateli miało do załatwienia pilne sprawy urzędowe i nie mogło nic z tym zrobić. Teraz się to zmieni.

W ramach pierwszego etapu odmrażania, odmrażamy także działalność administracji publicznej. To oczekiwanie wielu obywateli w sytuacji kiedy mają pilne kwestie do rozwiązania w urzędach. Od środy 22 kwietnia wszystkie urzędy, wykonujące takie zadania jak rejestracja stanu cywilnego, ewidencja ludności, pomoc społeczna, wsparcie dla przedsiębiorców, będą je od najbliższej środy wykonywać. To także odmrożenie urzędów, które zajmują się inwestycjami, byśmy odmrażając gospodarkę mogli iść do przodu

– powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker dla wp.pl.