Widal.plKoronawirusKoronawirus w Polsce: stan epidemii na 2 maja

Koronawirus w Polsce: stan epidemii na 2 maja

Raport z 2 maja o stanie koronawirusa w Polsce został opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia. Niestety stwierdzono dużo nowych zakażeń i ofiar śmiertelnych. Na czas majówki zrezygnowano z dwóch raportów dziennie. Mamy informacje o stanie zakażonych jedynie raz na dzień.

W dniu wczorajszym w Polsce doszło 228 nowych zakażeń koronawirusem. Ponadto z powodu choroby COVID-19 zmarło sześć osób. To dużo mniejsza liczba niż 30 kwietnia, ale nie podano danych ze wszystkich województw.

Raport z 2 maja: kolejni zakażeni

Choć w dniach 1-3 maja rząd podaje tylko jeden raport, to wciąż możemy zaobserwować dużą ilość zakażeń oraz zgonów. Kiedy pandemia ustąpi? Tego nie wiemy, ale jak widać na przykładzie innych państw, w Polsce sytuacja jest w miarę stabilna.

Mamy 270 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (66), wielkopolskiego (51), dolnośląskiego (40), łódzkiego (34), mazowieckiego (25), małopolskiego (21), opolskiego (9), pomorskiego (6), zachodniopomorskiego (5), kujawsko-pomorskiego (4), podkarpackiego (4), lubelskiego (2), podlaskiego (2), świętokrzyskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 89-K Warszawa, 89-K i 87-K Gdańsk, 69-K Bydgoszcz, 80-K Kraków, 74-M, 69-M, 84-K i 73-M Poznań, 61-M Racibórz, 75-M Tychy, 86-K Łomża, 64-M Bolesławiec. Wiekszość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 13 375/664 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Ministerstwo przypomina o zachowaniu zasad bezpieczeństwa

W związku z długim weekendem majowym Ministerstwo Zdrowia przypomina o przestrzeganiu środków bezpieczeństwa. Majówka to czas kiedy dużo podróżujemy, a także kiedy spotykamy się z rodziną. W tym czasie nie trudno znaleźć się w dużym skupisku ludzi, co może spowodować podwyższone ryzyko zachorowania.

Jak się mają zwierzęta podczas pandemii?

Nie odnotowuje się dużo informacji o porzucaniu zwierząt z powodu pandemii. Ostatnio nawet ktoś pomógł schronisku w Starym Sączu.

Kiedy zostanie ugaszony pożar w Czarnobylu?

Las w pobliżu elektrowni ciągle się pali. Prognoza pogody na majówkę mówi o dużej ilości deszczu, więc jest nadzieja. Tymczasem spod Czarnobyla dochodzą do nas informację, że strażacy pracują w bardzo kiepskich warunkach.

Promocje na majówkę?

Lidl wprowadził super promocje na majówkę. Fani grillowania będą zadowoleni!