Widal.plKoronawirusKolejne ofiary śmiertelne, liczba zakażonych przekroczyła 7 tysięcy

Kolejne ofiary śmiertelne, liczba zakażonych przekroczyła 7 tysięcy

Poranny raport Ministerstwa Zdrowia nie pojawiał się przez ostatnie dni świąteczne, ale już od dzisiaj będzie publikowany. Resort powróci do komunikatów podawanych dwa razy dziennie.

Liczba zakażonych przekroczyła już 7 tysięcy, natomiast ilość ofiar śmiertelnych powoli zmierza do 300.

Poranny raport Ministerstwa Zdrowia

Poranny raport Ministerstwa mówi o 117 nowych przypadkach potwierdzonych laboratoryjnie. Po raz kolejny najwięcej jest w Wielkopolsce. Niewiele mniej do szło w woj. śląskim. Ponadto zmarło kolejne 6 osób. Większość z nich cierpiało również na choroby współistniejące. Ogólna liczba stwierdzonych zakażeń przekroczyła już liczbę 7 tysięcy. Natomiast ilość zgonów spowodowanych zakażeń jest powyżej 250. Ponadto według Ministerstwa zdublowano we wcześniejszych komunikatach dwie ofiary. W związku z tym ogólna liczba nie jest 253, tylko 251.

Mamy 117 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: wielkopolskiego (28), śląskiego (23), małopolskiego (16), opolskiego (16), podkarpackiego (9), podlaskiego (8), zachodniopomorskiego (6), lubelskiego (5), dolnośląskiego (4), lubuskiego (1), świętokrzyskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 69-K i 68-M Tychy, 64-K Kraków, 75-M Grudziądz, 82-M Poznań, 60-M Bolesławiec. Większość osób miała choroby współistniejące. Z uwagi na zdublowanie we wcześniejszych komunikatach po jednej osobie z woj. wielkopolskiego i woj. małopolskiego odejmujemy 2 osoby w bieżącym wyniku od ogólnej liczby zakażonych. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 7049/251 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Wczorajszy komunikat może być optymistyczny

Ministerstwo Zdrowia podało wczoraj komunikat o stanie zachorowań i ofiar śmiertelnych pandemii koronawirusa. Wynosił on 6934 przypadków zakażeń oraz 245 osoby zmarłe. Najwięcej przypadków zachorowań jest w woj. mazowieckim, ale w dniu wczorajszym doszło najwięcej zakażeń w woj. wielkopolskim. Doszło 260 nowych potwierdzonych przypadków zachorowań oraz 13 zgonów.

Wszystkie ograniczenia w życiu codziennym Polaków obowiązują do 19 kwietnia. Natomiast szkoły i uczelnie wyższe pozostają zamknięte do minimum 26 kwietnia. Ponadto matury i egzaminy 8-klasisty zostały przełożone na bliżej nieokreślony termin. Więcej szczegółów pojawi się na 3 tygodnie przed. Od 16 kwietnia zacznie obowiązywać nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych.