Widal.plKoronawirusGigantyczna maszyna wyląduje w Polsce! Pomoże w walce z koronawirusem [NA ŻYWO]

Gigantyczna maszyna wyląduje w Polsce! Pomoże w walce z koronawirusem [NA ŻYWO]

We wtorek 14 kwietnia na Lotnisku Chopina w Warszawie wyląduje gigantyczna maszyna, największy samolot na świecie (Antonow An-225). To wielka atrakcja dla miłośników transporterów powietrznych. Z wydarzenia będzie poprowadzona transmisja na żywo.

We wtorek spotterzy mogli cieszyć się widokiem ogromnego Antonowa An-225, ale z powodu zakazu zgromadzeń, będą musieli jedynie zadowolić się przekazem na żywo. Ta maszyna jest unikalna, składa się na to wiele czynników.

Jest to jedyny działający tego typu radziecki samolot. Budowa drugiego egzemplarza nie została ukończona. Początkowo jednak używano go do przewożenia radzieckich wahadłowców kosmicznych, teraz służy do transportu ciężkich towarów. Powstał w 1988 roku, w czasach ZSRR.

Jego ogromne rozmiary pozwoliłyby na przewiezienie promu kosmicznego na grzbiecie i 100 samochodów osobowych w ładowni.

Gigantyczna maszyna wyląduje w Polsce [TRANSMISJA]

Gigant przewiezie do naszego kraju aż siedem milionów maseczek (20 ton), kilkaset tysięcy przyłbic i kilkaset tysięcy kombinezonów ochronnych (76 ton). Samolot wesprze nasz kraj w walce z pandemią.

Lotnisko Chopina postanowiło umilić wszystkim miłośnikom awiacji tę chwilę, udostępniając transmisję na żywo.

Kolos ma wylądować na w Warszawie około 9:30. Transport wykonany jest na zlecenie KPRM, a przygotowały go spółki KGHM Polska Miedź i Lotos.

MSZ podało, że samolot już wystartował z Chin.

Przypomnijmy, że pandemia koronawirusa trafiła do Polski ponad miesiąc temu. Od tamtego czasu w naszym kraju zaraziło się kilka tysięcy osób i niestety kilkaset z nich zmarło. Rząd apeluje, aby każdy został w domu, stąd wzięły się surowe obostrzenia. Na ulicy nie można poruszać się więcej niż dwie osoby, pamiętając o zachowaniu odstępu dwóch metrów. Ministerstwo Zdrowia zastrzega, aby dom opuszczać tylko w przypadkach, kiedy najbardziej tego potrzebujemy tj. wyjście do sklepu albo do apteki. Zabrania się chodzenia po lasach, bulwarach, plażach czy wałach.