Widal.plKoronawirusTragiczny poranny raport. Umarła zakażona 38-latka

Tragiczny poranny raport. Umarła zakażona 38-latka

Poranny raport na temat stanu epidemii koronawirusa w Polsce został opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia. Poznaliśmy kolejne liczby potwierdzonych nowych zakażeń oraz ilość zgonów spowodowanych chorowanie na COVID-19.

Doszła duża liczba nowych zachorowań, stwierdzono 166 przypadków zakażeń.

Poranny raport został opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia

Na ten moment 2511 osób jest hospitalizowanych. 111 tysięcy 79 osób jest poddanych kwarantannie, ta liczba zmniejszyła się od wczoraj o 13 tysięcy. Niecałe 18 tysięcy ludzi pozostaje poddanych nadzorem epidemiologicznym. Liczba osób wyzdrowiałych wzrosła do 1133. To wzrost o prawie 80 w stosunku do wczoraj.

Najwięcej przypadków zachorowań ponownie potwierdzono w woj. śląskim. Duża liczba doszła na terenie woj. małopolskiego. Zmarły również kolejne dwie osoby. Według informacji MZ oboje cierpieli na choroby przewlekłe.

Mamy 166 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (53), małopolskiego (26), dolnośląskiego (21), opolskiego (16), kujawsko-pomorskiego (15), wielkopolskiego (14), zachodniopomorskiego (8), świętokrzyskiego (4), lubelskiego (3), podlaskiego (3), pomorskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 2 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 38-K i 78-M Poznań. Osoby te miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 9453/362 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Niektóre obostrzenia zostają zniesione od dzisiaj

Zmiany, które zaczną obowiązywać od dzisiaj;

  • rząd otwiera lasy i parki
  • nowe zasady w handlu i usługach: w sklepach do 100 mkw. – 4 osoby na stanowisko kasowe,  w sklepach powyżej 100 mkw. – 1 osoba na powierzchni 15 mkw.
  • limit osób w miejscach kultu religijnego: 1 osoba na 15 mkw. powierzchni.
  • osoby powyżej 13. roku życia będą mogły wychodzić z domu bez opieki

Następnym etapem, którego daty obowiązywania jeszcze nie poznaliśmy jest otwarcie sklepów budowlanych w weekendy, ponowne działanie hoteli i miejsc noclegowych oraz niektórych instytucji kultury: bibliotek, muzeów i galerii.

Trzeci etap to będzie otwarcie zakładów fryzjerskich i kosmetycznych, lokali gastronomicznych stacjonarnie (na nowych zasadach) oraz galerii handlowych. Będzie można organizować zawody sportowe na otwartej powierzchni do 50 osób, bez udziału publiczności.

Następny krok to otwarcie salonów masażów, solariów, siłowni, klubów fitness oraz teatrów i kin (w określonym reżimie stacjonarnym).