Widal.plKoronawirusPomagał innym, zmarł na koronawirusa. Pierwsza ofiara personelu medycznego w Polsce

Pomagał innym, zmarł na koronawirusa. Pierwsza ofiara personelu medycznego w Polsce

Pierwsza ofiara personelu medycznego w Polsce. Niestety. Prędzej czy później musiało do tego dojść. W Polsce odnotowany pierwszy przypadek śmiertelny wśród personelu medycznego spowodowany zakażeniem koronawirusem.

Z dnia nia na dzień w naszym kraju rośnie ilość zarażonych śmiercionośnym wirusem COVID-19. Mamy już blisko 8 tys zarażonych z czego blisko 300 zmarło. Z tego powodu rząd wprowadził restrykcje. które mają pomóc w walce z pandemią.

Pierwsza ofiara personelu medycznego w Polsce

Pierwsza ofiara personelu medycznego w Polsce. Nie żyje 46 letni mężczyzna, fizjoterapeuta z Mazowieckiego szpitala Specjalistycznego w Radomiu. To pierwszy przypadek wśród personelu medycznego w naszym kraju. Mężczyzna od dwóch tygodni przebywał w szpitalu, najpierw symptomem były tylko problemy z oddychaniem, ale z biegiem czasu jego stan ciągle się pogarszał. Ostatecznie pacjent dostał zapalenia płuc i musiał zostać wprowadzony przez lekaży w stan śpiączki farmakologicznej. Niestety niedługo po tym jego stan jeszcze bardziej się pogorszył co doprowadziło do śmierci.

Z przykrością informujemy, że w szpitalu przy ul. Tochtermana w Radomiu zmarł fizjoterapeuta, pracownik naszego szpitala. Zarząd i personel Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego składa rodzinie i bliskim najszczersze kondolencje. Jednocześnie informujemy, że szpital chce przekazać wsparcie finansowe rodzinie zmarłego. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi zmarłego

– powiedziała dla tvn24.pl Karolina Gajewska, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu

46- latek był fizjoterapeutą oddziału rehabilitacji szpitala w Radomiu. Nieoficjalne informacje mówią, że mógł on zarazić się koronawirusem od pacjenta który został przeniesiony na jego odział z neurologii.

Mężczyzna osierocił żonę i dwójkę dzieci.

Rząd wprowadza kolejne obostrzenia

Od dzisiaj(czwartek 16.04.2020) mamy obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych – tyczy się to nawet jazdy samochodem. Na szczęście dzięki obostrzeniom, epidemia ma wkrótce ustąpić, a rząd planuje powolne zniesienie obostrzeń. Jeśli wszystko pójdzie dobrze. z ograniczeniami będziemy mogli wyjść do parków już w poniedziałek.

Trudna sytuacja w radomskim szpitalu

Sytuacja w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu jest bardzo ciężka, w chwili obecnej zaraziło się tam już 200 osób z czego, aż 112 to pracownicy placówki.