Widal.plKosmosMiędzynarodowa Stacja Kosmiczna przestanie istnieć? Szokujące plany NASA!

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna przestanie istnieć? Szokujące plany NASA!

NASA podniosła ceny za pobyt astronautów w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) i wykonywane przez nich zaplanowane eksperymenty. Teraz misje na ISS przestają być opłacalne dla wielu firm. A nawet niektóre znikną z rynku lub zaprzestaną działalności na tej stacji.

Rząd Stanów Zjednoczonych i Amerykańska Agencja Kosmiczna mają już dość dopłacania do utrzymania ISS. Wiele krajów świata korzysta z faktu, że największą władzę nad tym obiektem sprawuje instytucja NASA, i to ona dopłaca praktycznie do każdej misji astronautów oraz wykonywanych przez nich eksperymentów. Jak sami twierdzą, to już im się nie opłaca. NASA wydaje ok. 3 do 4 miliardów dolarów rocznie na utrzymanie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Zmiany cen ISS

Władze agencji postanowiły więc rozpocząć wielki proces zmiany. Na samym początku zostały podniesione ceny wysłania ładunków na orbitę. Do tej pory za 1 kilogram było to 3 tysiące dolarów, a teraz jest to już około 20 tysięcy dolarów. Dostarczenie przesyłek z ISS na Ziemię wzrosło z 6 tysięcy do aż 40 tysięcy dolarów.

Jeszcze ciekawiej zrobiło się w kwestii czasu spędzonego przez astronautów przy planowanych eksperymentach. Dotychczas godzina kosztowała 17 tysięcy dolarów, a teraz będzie to 130 tysięcy dolarów. Dzięki eksperymentom, wiele korporacji tworzyło nowe leki na najgroźniejsze choroby dręczące ludzkość. Opracowywane były różne rodzaje żywności do upraw w ekstremalnych warunkach czy przeprowadzane testy materiałów na potrzeby wielu branż.

Co spowoduje podniesienie cen?

Z pewnością, eksperci nie mają wątpliwości, że podniesienie cen będzie wiązało się ze spowolnieniem rozwoju wielu firm. Ludzie nie zdają sobie sprawy z faktu, jak wielką rolę odgrywała Międzynarodowa Stacja Kosmiczna w powstaniu wielu urządzeń, z których korzystamy na co dzień. Jednak NASA podjęła słuszną decyzję. Rząd USA finansuje tę agencję. Chociaż rząd ten dysponuje funduszami pochodzącymi z podatków. Czyli od zwykłych obywateli.

Chociaż, eksperci uważają, że nowe ceny doprowadzą do upadku wielu firm rozwijających się w sektorze przemysłu kosmicznego. Zwyczajnie nie będzie się im opłacało realizować swoich projektów, które napędzały niskie ceny eksperymentów i misji.

Choć pewne jest to, że NASA w kolejnych latach jeszcze bardziej podniesie ceny a z usług ISS będą korzystać najbogatsi. Tymczasem dotychczasową rolę Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przejmą bazy na Księżycu. Być może będzie to Księżycowy Port Kosmiczny, który ma zostać zbudowany po 2024 roku.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Spacer brzegiem rzeki pomógł odnaleźć zaginionego mężczyznę!

W poniedziałek małopolska policja podała przerażające informacje. Szczątki, które zostały znalezione nad brzegiem rzeki zostały zidentyfikowane. To zaginiony dziesięć lat temu 79- letni mężczyzna. Mieszkaniec Oświęcimia prawdopodobnie wtedy uległ wypadkowi i nie otrzymał wtedy pomocy.

Kobieta zaczęła rodzić w aucie! Pomogli jej policjanci!

W piątek, 12 marca, nad ranem do policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, którzy przy ul. Hangarowej na Prawobrzeżu kontrolowali prędkość kierowców, podjechał mężczyzna z nietypową prośbą. Oznajmił, że jego żonie znajdującej się w aucie odeszły wody płodowe. Przyszły tata poprosił policjantów o pomoc w dostaniu się do szpitala na drugim końcu miasta.

Ciało noworodka znalezione na wysypisku śmieci! Makabryczne odkrycie w Łężycach

Do tego makabrycznego odkrycia doszło Łężycach. Pracownicy Eko Doliny zauważyli zwłoki, które przemieszczały się na taśmie służącej do sortowania odpadów. Od razu po tym odkryciu, rozpoczęły się poszukiwania matki dziecka. Ciało dziecka ma także zostać poddane sekcji zwłok w celu ustalenia większej ilości informacji.