Widal.plSpołeczeństwoŻywy aligator we Wrocławiu! Zauważyli go spacerowicze!

Żywy aligator we Wrocławiu! Zauważyli go spacerowicze!

Żywy aligator we Wrocławiu! Niecodziennego odkrycia dokonali spacerowicze, którzy zażywali świeżego powietrza we wrocławskim Rędzinie, na rozlewiskach w pobliżu ujścia Widawy do Odry. Mieszkańcy wezwali policję, która na miejsce skierowała pracowników wrocławskiego zoo.

Zwierzę zostało już złapane i odizolowane, jednak nie wiadomo jak długo pływało po wrocławskich strumieniach.

Żywy aligator we Wrocławiu! Zauważyli go spacerowicze!

 O całym zdarzeniu poinformował w niedzielę sierż. szt. Dariusz Rajski z biura prasowego wrocławskiej policji. Sytuacja z aligatorem wydarzyła się w sobotnie popołudnie.

Oto, co powiedział Rajski cytowany przez polsatnews.pl:

“Od razu skontaktowaliśmy się Centrum Zarządzania Kryzysowego i specjalistami z wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Na miejscu specjaliści wskazali, że zwierzę nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, jest dosyć małe, jego długość nie przekracza metra.”

Wrocławskie zoo zakwalifikowało aligatora jako kajmana. Zostanie on w tamtejszym ogrodzie zoologicznym tymczasowo. Później trafi do ośrodka w Lublinie, gdzie będzie pod profesjonalną opieką.

Nie wiadomo jak aligator znalazł się we wrocławskich rozlewiskach.

Co także na WIDAL.PL?

Zginął polski himalaista! Wspinał się na górę w Karakorum?

Zginął polski himalaista, który wspinał się na górę Dih Sar w paśmie górskim Karakorum na granicy Pakistanu, Indii i Chin. O tragedii poinformował w mediach społecznościowych profil Polski Himalaizm Zimowy 20-16-2020 im. Artura Hajzera.

Donald Trump w szpitalu! Koronawirus spowodował problemy z oddychaniem?

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump w szpitalu! Najważniejszy człowiek w USA kilka dni temu zaraził się koronawirusem. Teraz najprawdopodobniej daje się on mu we znaki.

Nowy podatek… od deszczu. Zapłacą go właściciele domów i mieszkań. Ile będzie wynosić?

Nowy podatek od deszczu. To pomysł rządu na walkę z suszą. Obecne lato było bardzo obfite pod względem deszczu dlatego też obywatele obawiają się wysokości tego podatku.

Wszystkich Świętych a koronawirus. Jakie obostrzenia wprowadzi rząd?

Wszystkich Świętych a koronawirus to kolejne wielkie wyzwanie, z którym musimy się zmierzyć. W związku z tym podczas pandemii konieczne jest wprowadzenie obostrzeń oraz nakazów, które będą obowiązywać podczas 1 listopada.