Widal.plPolitykaŻona posła PiS została prezesem zarządu państwowej fundacji

Żona posła PiS została prezesem zarządu państwowej fundacji

Żona posła PiS została prezesem zarządu państwowej fundacji
Foto: Facebook/ Adam Andruszkiewicz

Żona posła PiS została prezesem jednoosobowego zarządu państwowej Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. Czy to kolejny przykład nepotyzmu na najwyższych szczeblach władzy?

Obsadzanie stanowisk w państwowych instytucjach przez rodzinę polityków to zmora współczesności. Tutaj mamy kolejny jej przykład.

Żona posła PiS została prezesem zarządu państwowej Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu

Chodzi o żonę posła Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza – Kamilę. Kobieta została prezesem zarządu Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. Informacja o nowym prezesie fundacji ukazała się na stronie internetowej instytucji:

źródło: https://fundacja.arp.pl/ /

Jak czytamy na oficjalnej stronie fundacji, celem instytucji jej jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym, wspomaganie w rozwoju społeczności lokalnych, podejmowanie działań na rzecz dobra publicznego, a także troska o naukę i edukację, kulturę i tradycję oraz sport i zdrowie.

Co ciekawe zarząd fundacji może liczyć na roczne wynagrodzenie w wysokości 175 tysięcy złotych. Do takiej informacji dotarł portal Onet, który powołał się na sprawozdanie finansowe za rok 2019.

Kamila Andruszkiewicz jest żoną Adama Andruszkiewicza od listopada 2019 roku.

Co także na WIDAL.PL?

Janusz Korwin-Mikke zasnął podczas wywiadu?

Janusz Korwin-Mikke zasnął podczas wywiadu? Nieprawdopodobne a jednak wydaje się być prawdziwe. Wszystko wskazuje na to, że polityk uciął sobie drzemkę.

Nowy podatek już od stycznia. Dotknie nas wszystkich?

Nowy podatek już od 1 stycznia. Od początku 2021 roku wszystkich dotknie kolejny wydatek. Prezydenta Andrzej Duda wczoraj podpisał ustawę w sprawie tego właśnie podatku.