Widal.plOgólneŻona napisała list do swojego męża tuż przed śmiercią. Odczytano go dopiero dwa lata później

Żona napisała list do swojego męża tuż przed śmiercią. Odczytano go dopiero dwa lata później

Żona pewnego mężczyzny dowiedziała się o swoim nowotworze w 2011 r. Postanowiła napisać do męża list, w którym zawarła trzy życzenia do swojego męża. Warunek miała jeden, list mógł zostać odczytany dopiero w momencie, gdy jej ukochany znajdzie sobie nową miłość.

Żona nie miała szans na przeżycie

Helen z Nowego Jorku od pewnego czasu czuła się coraz gorzej. W końcu żona Davida zdecydowała się wybrać do lekarza, było jednak dużo za późno. Diagnoza była jednocześnie wyrokiem. Okazało się, że choruje na raka jajników. W dodatku było to już zaawansowane stadium choroby.

Jeszcze przed swoją śmiercią Helen postanowiła zdobyć się na wielki gest i napisała list do swojego męża, który przekazała przyjacielowi rodziny.  Zastrzegła jednak, że ma zostać przekazany stacji radiowej i można go otworzyć dopiero jak David pozbiera się po jej odejściu i odnajdzie nową kobietę.

Mąż był w szoku

Po ponad dwóch latach David postanowił oświadczyć się nowej miłości i właśnie wtedy pod pretekstem zwabiony go do siedziby nowojorskiego radia. Zamiast anonimowych pozdrowień, został odczytany list zmarłej Helen. Jej słowa doprowadziły wszystkich do łez.

– Kiedy czytacie ten list, ja przegrałam już walkę z nowotworem. Napisałam go, bo mam życzenie dla Davida, chłopców, pewnej kobiety i jej rodziny, jeśli ją ma. Chcę, by wiedzieli, że bardzo ich kocham. Mam nadzieję, że możecie uczynić dla mnie coś, co może zmienić ich życie i pomóc być razem na zawsze. – napisała żona Davida.

Helen dodała ponadto trzy życzenia, które chciała, żeby zostały spełnione. Pierwszym z nich był weekend dla nowej partnerki jej męża, drugim wspaniała podróż dla całej rodziny, a trzecim wielkie przyjęcia w podzięce osobom, które sprawowały nad nią opiekę w trakcie choroby.

Stacja radiowa Star postanowiła spełnić życzenie zmarłej kobiecie i zorganizowała wycieczkę dla całej rodziny do Disneylandu. Historia Helen obiegła cały świat. Zainspirowała wielu ludzi, którzy podziwiają jej piękną postawę, pomimo zbliżającej się śmierci.

Źródło: TVN24