Widal.plKoronawirusNie tylko w Polsce poluzowano obostrzenia. Co się zmieni w Europie?

Nie tylko w Polsce poluzowano obostrzenia. Co się zmieni w Europie?

Zniesienie obostrzeń w Europie zaczyna się poważniej już dzisiaj. Kilka państw zaczyna poluzowanie zakazów. Włochy i Hiszpania należą do szeregu krajów europejskich, które mają na celu dalsze złagodzenie ograniczeń dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi.

Większość firm we Włoszech, w tym bary i fryzjerzy, będzie mogła ponownie otworzyć się po ponad dwóch miesiącach. Hiszpania ma złagodzić swoje ograniczenia poza Madrytem i Barceloną, a grupy do 10 osób mogą się swobodnie spotykać.

Zniesienie obostrzeń w Europie

Zniesienie obostrzeń w Europie to ważny moment dla wszystkich obywateli tego kontynentu. W niedzielę Włochy odnotowały najmniej codziennych zgonów od czasu rozpoczęcia epidemii w marcu.

145 osób zmarło z powodu wirusa w ciągu ostatnich 24 godzin. Oznacza to znaczny spadek od najwyższej dziennej liczby ofiar śmiertelnych, która 27 marca wyniosła ponad 900.

W Hiszpanii po raz pierwszy dzienna liczba ofiar śmiertelnych spadła poniżej 100, dzięki nałożonym obostrzeniom. Eksperci ostrzegają, że rozprężenie związane z dobrymi informacjami może doprowadzić do drugiej fali epidemii.

Co się zmieni w poniedziałek?

Restauracje, bary, kawiarnie, fryzjerzy i sklepy zostaną ponownie otwarte we Włoszech, pod warunkiem przestrzegania dystansów społecznych.

Kościoły katolickie przygotowują się do wznowienia mszy, ale będzie wymagany odpowiedni odstęp, a wyznawcy muszą nosić maski na twarzy. Inne wyznania będą również mogły odprawiać nabożeństwa.

Pracownicy służby zdrowia ostrzegają jednak przed ciągłym niebezpieczeństwem dużych spotkań towarzyskich. W Hiszpanii większość osób wyjdzie z blokady przed końcem tygodnia.

Od poniedziałku będzie dozwolone siedzenie na zewnątrz w barach i restauracjach, a także zjazdy rodzinne i spotkania między przyjaciółmi liczące nie więcej niż 10 osób.

W Madrycie i Barcelonie razem z częścią regionu północno-zachodniego, większość ograniczeń pozostanie w mocy, ale niektóre małe sklepy będą mogły zostać ponownie otwarte.

Kraj jest teraz „bardzo bliski” zatrzymania przenoszenia wirusa, powiedział w niedzielę szef pogotowia ratunkowego Fernando Simon. Ostrzegł jednak, że ryzyko drugiej fali spraw jest „wciąż bardzo duże”.

Ponadto Belgia ponownie otwierzy szkoły podstawowe i średnie na ściśle określonych warunkach w poniedziałek.

Portugalia, Grecja, Dania i Irlandia należą do wielu krajów, które również zamierzają złagodzić swoje środki blokujące.

Zobacz także:

Bonus BGC pozazdrościł Popkowi! Też robi MEGA formę?

Wygląda na to, że popularny w środowisku mieszanych sztuk walki Bonus BGC pozazdrościł Popkowi Monsterowi formy fizycznej. Obaj zawodnicy znani są z występów w klatce dla organizacji FAME MMA.

Psy wykrywają chorych na koronawirusa! Czy ich działania są skuteczne? Czek nas przełom?

Psy wykrywają chorych na koronawirusa to całkowity przełom w szybkim rozpoznawaniu zakażonych. Póki co psy z takimi umiejętnościami pracują na lotniku w Helsinkach.