Widal.plPolitykaZnany pisarz ostro o wyborach: “Pogarda, którą polskie elity żywią do ludu…”

Znany pisarz ostro o wyborach: “Pogarda, którą polskie elity żywią do ludu…”

Znany pisarz ostro o wyborach: “Pogarda, którą polskie elity żywią do ludu…”
Foto: facebook Szczepan Twardoch

Znany pisarz ostro o wyborach wypowiedział się na swoim facebooku. Jego zdaniem osoby popierającego Trzaskowskiego same doprowadziły do zwycięstwa Andrzeja Dudy, wszystko przez festiwal pogardy dla biedniejszych i mniej inteligentnych ludzi. Niektórzy postulują teraz nawet za odebraniem im praw wyborczych.

Szczepan Twardoch słusznie zauważa, że tolerancja działa u nich w jedną stronę. Oczekują tolerancji wobec swoich poglądów, ale jeśli ktoś ma inne zdanie to potrafią mocno skrytykować.

Znany pisarz ostro o wyborach

Znany pisarz ostro o wyborach napisał co sądzi o festiwalu nienawiści. Niektóre media niestety wyniosły z jego wypowiedzi tylko krytykę Andrzeja Dudy, pomijając sens jego wypowiedzi. Szczepan Twardoch trafnie punktuje nienawistne komentarze o wyborcach urzędującego prezydenta i piętnuje postawę ich rywali.

Był taki odcinek Simpsonów, w którym Lisa sprawdza czy Bart jest głupszy od chomika. W tym celu podłącza do prądu jedzenie. Chomik zraża się po pierwszym porażeniu, zaś Bart, ciągle rażony prądem, raz za razem próbuje zjeść podłączone do prądu ciasteczko, “ała, ała, ała, ała, ała”.

Nie muszę chyba mówić, kogo Bart mi przypomina. Polska liberalna (używam tego terminu umownie) inteligencja oczekuje innych rezultatów podejmując ciągle te same działania. Nie jest to zresztą zarzut do Trzaskowskiego, którego kampania miała energię zaskakującą jak na ogólną niemrawość całej PO, a który swojej genealogicznej elitarności akurat w tej kampanii szczęśliwie nie eksponował przesadnie.

Jest to zarzut do tych popierających go osób publicznych, które tradycyjnie nie potrafiły powstrzymać swojej pogardy dla śmierdzących wódką i kiełbasą (ja tam lubię wódkę i kiełbasę bardzo, mi nie śmierdzą), starych, niewykształconych, którzy na dodatek mają czelność głosować (starzy ludzie ze wsi głosują, urządzając kraj młodym! Okropność!), a ich głos, o zgrozo, waży tyle samo, co głos mądrych, oświeconych, często myjących zęby i ładnie ubranych.

Twardoch uważa Dudę za drugiego najgorszego prezydenta po ’89 roku

Pisarz podkreślił, że sam nie jest wyborcą PiS-u, ale mierzwi go zachowanie zwolenników Trzaskowskiego, którzy nie szanują ludzi o innych poglądach. Szczepan Twardoch postawił również śmiałą tezę, że Andrzej Duda jest drugim najgorszym prezydentem w historii III Rzeczpospolitej, ale nie wskazuje tego pierwszego.

To, że Duda jest moim zdaniem jednym z dwóch najgorszych prezydentów od 1989 roku, jest widoczne rownież dla wielu jego wyborców. Ale jaką alternatywę dają jego wyborcom fellow travelers Platformy, jaką inną możliwość? “Głosujcie na naszego kandydata, chociaż się wami głęboko brzydzimy i chcemy świata, w którym osoby tak odrażające, śmierdzące wódką i kiełbasą nie będą miały nic do gadania?”.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10219127846568681&set=pb.1282370816.-2207520000..&type=3&theater

Zobacz także:

7-latka padła ofiarą pedofila. Matka brała czynny udział?

7- latka padła ofiarą pedofila, w dodatku przy pomocy własnej matki. Policji już udało się zatrzymać matkę dziecka oraz dwóch mężczyzn, którzy jej towarzyszyli. Oni także są oskarżeni o wykorzystywanie seksualne 7-letniej dziewczynki.

Znana feministka wyjeżdża z Polski z powodu wygranej Dudy?

Manuela Gretkowska to znana pisarka i feministka, która słynie z dużej niechęci do rządów Prawa i Sprawiedliwości. W ostatnich dniach kampanii używała dość mocnych słów odnośnie rządów Zjednoczonej Prawicy. Wyniki wyborów z pewnością nie zachwyciły Gretkowskiej, w dodatku zaskoczyła swoich fanów swoją decyzją.

Duży szok w TVN. Gwiazda “Faktów” odchodzi?

Justyna Pochanke wywołała dziś burzę spekulacji, ponieważ niespodziewanie poinformowała swoim współpracowników, że odchodzi z TVN! Dziennikarka od 16 lat prowadzi główne wydanie “Faktów” i nikt się nie spodziewał takiej decyzji. Natomiast pracownikiem tej telewizji była od 2001 roku.