Widal.plGwiazdyZnany polski aktor wyjawił, że jest gejem. Fani są w szoku

Znany polski aktor wyjawił, że jest gejem. Fani są w szoku

Aktor, którego podziwiały tysiące widzów właśnie ogłosił, że jest gejem. Długo czekał na ogłoszenie swojej decyzji zważywszy na fakt, że dożył już sędziwego wieku. Jak wielu jest takich osób jak on, które przez lata ukrywały swoją tajemnicę.

Artysta postanowił wyjawić swoją tajemnicę podczas nagrywania programu zrealizowanego przez TVP Kultura z okazji jego setnych urodzin. Witold Sadowy urodził się 7 stycznia 1920 r. i ponad 2 miesiące temu obchodził swój wielki jubileusz.

Aktor bardzo się otworzył w materiale TVP Kultura

TVP Kultura z okazji okrągłych urodzin postanowiło nakręcić materiał na jego temat. Twórcy reportażu nie spodziewali się pewnie, co ujawni aktor podczas nagrań. Mężczyzna, którego kondycja psychofizyczna jest godna podziwu, opowiedział dużo o dawnych czasach. Mówił o tym jak wyglądało kiedyś aktorstwo, albo jak różnią się obecne czasy od sytuacji w jego młodość. Nie bał się mówić na tematy osobiste. Chętnie opowiadał o tym, że już od dzieciństwa marzył o tym, żeby dawać ludziom rozrywkę. Witold Sadowy uważa, że obecnie jego koledzy po fachu nie szanują widzów jak kiedyś.

Aktor musi przekonać widza, że jest prawdziwy. Teatr dawniej był świątynią. Jak się przechodziło przez scenę, to zdejmowało się czapkę. Dzisiaj każdy przechodzi jak chce.

– zrugał młodych artystów.

Zaskakujący coming-out

Witold Sadowy dużo opowiedział o swojej dużej więzi z matką. Aktor miał okazję być z nią do końca i towarzyszyć jej nawet w chwili śmierci.

Musiałem opiekować się chorą mamą. Była w szpitalu. W pewnym momencie dała mi znać oczami, żebym się do niej przysunął. Ja nadstawiłem ucho, a ona powiedziała mi „Ja umieram”. Leciały jej łzy z oczu i za chwilę już jej nie było.

– wyznał wyraźnie wzruszony Sadowy.

W końcu aktor postanowił zdradzić swoją największą tajemnicę, o której nikt oficjalnie nigdy nie mówił.

Nie ożeniłem się, nie miałem dzieci i właściwie żałuję. Urodziłem się inny. Jestem gejem. Teraz powiedziałem wszystko jak na spowiedzi.

– niespodziewanie wyjawił artysta.

To jest dużo zaskoczenie dla fanów talentu aktora.

Witold Sadowy był aktywnym aktorem w latach 1945-1988.  Najbardziej znane filmy, w których występował to „Wielka miłość Balzaka”, „Zezowate szczęście” czy „Pogoń za Adamem”. Dużo grał w teatrach warszawskich. Po zakończeniu kariery artysty zajął się publicystyką. Jego brat i ojciec zginęli w trakcie Powstania Warszawskiego.