Widal.plSpołeczeństwoZnana modelka skazana za oszustwa podatkowe! Co ją teraz czeka?

Znana modelka skazana za oszustwa podatkowe! Co ją teraz czeka?

Znana modelka skazana za oszustwa podatkowe! Słynna izraelska “piękność” Ber Refaeli usłyszała wyrok w śledztwie, które trwało od 2015 roku. Co ją teraz czeka?

Izraelskie służby dowiodły machlojek finansowych modelki. W procederze brała też udział matka kobiety, która także zasiadła na ławie oskarżonych.

Znana modelka skazana za oszustwa podatkowe! Co ją teraz czeka?

Bar Refaeli została uznana za winną oszustw podatkowych i skazana na 9 miesięcy prac społecznych. Ma też zapłacić 2,5 mln szekli kary (równowartość blisko 3 mln złotych) oraz uregulować zaległe sumy. Bar Refaeli wraz z matką Tzipi Refaeli są winne państwu ponad 10 mln dolarów.

35-latka w pierwszej fazie dochodzenia tłumaczyła między 2009 a 2012 rokiem była w ciągłej podróży i nie deklarowała swoich dochodów. Jej prawnicy oceniali działanie kobiety jako niecelowe. Modelka ukrywała swoje dochody przez lata i nie rozliczała się z nich z izraelskim fiskusem.

Jej matka Tzipi Refaeli usłyszała zarzuty oszustw podatkowych między innymi przez podpisywanie umów dzierżawy nieruchomości pod nazwiskami krewnych. Miała w ten sposób ukrywać statusu modelki i traktować ją jako rezydentkę.

Obie kobiety przyznały się do winy. Ostatecznie Bar Reafaeli czeka 9 miesięcy prac społecznych, zapłacenie grzywny oraz zwrot 2,3 miliona zaległych podatków. Jej matka została skazana na 16 miesięcy bezwzględnego więzienia. Dodatkowo musi oddać państwu ponad 8 mln dolarów.

Co także na WIDAL.PL?

Ilona Łepkowska skrytykowała wygląd Trzaskowskiej. Jej słowa zaskakują

Ilona Łepkowska w ostrych słowach stwierdziła, że Małgorzata Trzaskowska nie dba o swój wygląd. Scenarzystka wyraziła swoją opinię jednak słowa były na tyle mocne, że zakrawają o tzw. hejt.

Antek Królikowski pokazał się z nową dziewczyną. Która z kolei?

Antek Królikowski jest obecnie mocno rozchwytywanym aktorem. Nie tylko w kwestii pracy, ale również kobiet. Syn niedawno zmarłego Pawła Królikowskiego ma dużo powodzenie u kobiet i skrzętnie z tego korzysta. Tym razem jego nowa dziewczyna jest o rok od niego starsza.